PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW Francji i Włoch

Ars – LA SALETTE – LOURDES – bra – valdocco – turyn

Program:

1 dzień– wyjazd z Polski

wyjazd z Tomaszowa/Krasnobrodu/Zamościa/Lublina w godz. rannych, przejazd przez Polskę do Czech, obiadokolacja i nocleg w hotelu k / Pilzna;

2 dzień – Pilzno – Genewa

śniadanie, przejazd przez Niemcy i Szwajcarię, w miarę możliwości czasowych postój w Genewie nad Jeziorem Lemańskim u ujścia Rodanu; obiadokolacja i nocleg we Francji k/Genewy;

3 dzień – Genewa – Ars – Grenoble – La Salette

śniadanie i przejazd w Dolinę Rodanu, zwiedzanie miasteczka Ars – kościół i dom, gdzie mieszkał i pracował Jan Vianney – patron proboszczów. Następnie przejazd przez Alpy Francuskie, wjazd stromą i malowniczą drogą do La Salette, pobyt w Sanktuarium – bazylika, video na temat objawień, obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami. Nocleg;

4 dzień – La Salette – Avignon

śniadanie, Msza Święta, czas wolny. Przejazd Doliną Rodanu do Avignonu, zwiedzanie Awinionu, zwanego „drugim Rzymem” (XIII/XIV w. siedziba papieży) – pałac, ogrody i kaplica metropolitarna ( z zewnątrz) oraz mury średniowiecznego miasta i słynny most St-Benezet; obiadokolacja i nocleg k/ Beziers;

5 dzień – Carcassonne – Lourdes

śniadanie, przejazd przez Langwedocję i wzdłuż Pirenejów z postojem przy panoramie średniowiecznej twierdzy Carcassonne, przyjazd do Lourdes i zwiedzanie Sanktuarium: Grota Massabielle – miejsce objawień, Bazyliki Górna i Różańcowa, Krypta; droga krzyżowa; zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty: młyn Boly, Cachot, Oratorium; Msza Św. Obiadokolacja. Wieczorem procesja Różańcowa ze świecami. Nocleg.

6 dzień – Lourdes

śniadanie, pobyt w Sanktuarium – Msza Św.; czas wolny – możliwość kąpieli w basenach z wodą ze źródełka, które wytrysnęło podczas jednego z objawień i uczestniczenia w Procesji Eucharystycznej z błogosławieństwem chorych; obiadokolacja, wieczorna procesja ze świecami, nocleg;

7 dzień – Lourdes – Aix en provence

śniadanie, Msza Św., wyjazd z Lourdes i przejazd w kierunku Lazurowego Wybrzeża; krótki odpoczynek na plaży. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: Aix – Bra

śniadanie. Przejazd do Bra i zwiedzanie Sanktuarium La Madonna dei Fiori (Matki Bożej Kwiatów) – każdego roku między 8 a 29 grudnia, często przy silnym mrozie i w śniegu, ponawia się zadziwiający fenomen kwitnięcia drzew rosnących w miejscu objawienia się Matki Bożej. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień: Turyn – Valdocco

śniadanie, zwiedzanie Turynu – stolica regionu Piemonte i miejsca olimpiady zimowej w 2006 r. Miasto zachwyca eleganckimi barokowymi alejami, pałacami, okazałymi kościołami i wspaniałymi zbiorami muzealnymi. Spacer po historycznym centrum: Piazza San Carlo, Palazzo Carignano, Palazzo Madama, katedra, gdzie przechowywany jest słynny Całun Turyński, który ma być wystawiony ponownie dla pielgrzymów od 19 kwietnia 2015 roku. Czas wolny. Wizyta w Domu Macierzystym Salezjanów w Valdocco – miejsce to wybrał sam Św. Jana Bosco – nawiedzenie Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych, czas na modlitwę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień: Mediolan – Tarvisio

śniadanie, przejazd do Mediolanu: zwiedzanie Piazza del Duomo z katedrą gotycką, zwaną przez niektórych „poematem w marmurze”, słynna w świecie opera La Scala, galeria sztuki Pinacoteca Ambrosiana, Galeria Vittorio Emanuele, kościół Santa Maria delle Grazie słynący z fresku Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”( wstęp dla zainteresowanych w miarę dostępności ). Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd do hotelu k/ Wenecji, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień: Mariazell – Brno

śniadanie, wyjazd z Włoch, przejazd przez Austrię do Sanktuarium Matki Bożej w Mariazell. Msza Sw., czas na indywidualną modlitwę. Dalszy przejazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg k/Brna.

12 dzień: Powrót do Polski

Śniadanie, przejazd do Polski. Po drodze wizyta w Centrum Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Msza Św. Powrót do Lublina/ Zamościa/ Krasnobrodu/Tomaszowa w późnych godzinach wieczornych.

Termin: 11.05 – 22.05.2015

Cena: 1280 zł +370 €

Cena obejmuje:

• Transport komfortowym autokarem ( barek, WC, video, klimatyzacja )
  • 11 noclegów w hotelach **/***– pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 11 śniadań i 11 obiadokolacji
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW i KL.
  • obligatoryjne koszty programowe: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni – 40 euro
  • Cena nie zawiera: dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji.

UWAGA!!! Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

Terminarz wpłat:

zaliczka – 800 zł do 08.03.2015

II wpłata – 370 euro ( lub równowartość w złotówkach wg kursu, który zostanie podany w kwietniu ) – do 19.04.2015

Dopłata 480 zł do 30.04.2015

Konto do wpłat: