OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.07.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 rozpoczynamy nasze uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Jagodnej. Słowo Boże dziś i jutro głosi Ks. Prof. Dr hab. Marian Nowak.
    2. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
    3. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc lipiec.
    4. W Majdanie Małym o godz. 12.00 Msza św. w 75. Rocznicę wysiedleni tej miejscowości.
    5. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krasnobrodzkiej.
    6. 21.00 – Powitanie pielgrzymów i parafian. Apel Maryjny – prowadzi Ks. Bp Marian Rojek. Następnie Procesja Różańcowa do Kaplicy Objawień na Wodzie – homilie przy poszczególnych stacjach głosi ks. prof. dr hab. Marian Nowak – KUL. Procesję obsługują pielgrzymi, a Obraz Pani Krasnobrodzkiej niosą parafianie, którzy przygotowywali stacje różańcowe.

Około godz. 23.00 Pasterka Maryjna. Uroczystościom wieczornym przewodniczy – ks. Bp Łukasz Buzun.

1. W dniu jutrzejszym – Odpust Matki Bożej Jagodnej:

Godz. 6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 – Słowo Boże głosi ks. prof. dr hab. Marian Nowak – KUL.

Godz. 12.00 – Suma odpustowa – Celebra i Słowo Boże – Ks. Bp Łukasz Buzun – biskup z Kalisza.

Na Sumie procesję obsługuje OSP z Klocówki. Zapraszamy chór, orkiestrę, obsługujących procesję w strojach, dzieci z Kółka Różańcowego niosą poduszeczki, dzieci I-szo komunijne sypią kwiatki. Chłopcy też przychodzą w albach.

Godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa. Jutro nie będzie Mszy św. w Kościołach filialnych.

1. Plan posługi strażaków na 1 lipca:
  2. a) od strony Zamościa – OSP z Dominikanówki stoją na wysokości Urzędu Gminy i pojazdy kierują ul. Lelewela w rejon cmentarza grzebalnego,
  3. b) od strony Tomaszowa – OSP Krasnobród pojazdy ustawiają przy ul. Tomaszowskiej i kierują ul. Sobieskiego na wygon za Kaplicą Objawień i pod Turzyniec,
  4. c) od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego pojazdy ustawiają za Kaplicą Objawień,
  5. d) Klasztor i podwórze – OSP z Hutkowa. Prosimy, by też kierowali pojazdy na parking za wolierami dla ptaków. Wyżej wymienione jednostki przychodzą w mundurach i w komplecie. Zamknięcie ruchu drogowego nastąpi o godz. 21.00. Obowiązuje zakaz handlu przy Alei NMP i na ul. Tomaszowskiej, a także zakaz parkowania samochodów. Musi być wolne przejście dla wiernych podczas procesji. Kramarze ustawiają stragany na placu przy starej gminie. Prosimy, by tą sprawą zajęli się strażacy z K-du.
  6. Plan posługi strażaków w dniu 2 lipca:
  7. a) od strony Tomaszowa – OSP z Zielonego
  8. b) od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego
  9. c) od strony Zamościa – OSP z Wólki Husińskiej
  10. d) Klasztor i podwórze – OSP z Klocówki
  11. e) utrzymanie porządku w zakresie handlu – OSP z Krasnobrodu

Pojazdy kierujemy na parkingi jak w piątek – 1 lipca. Jeszcze raz prosimy mieszkańców Podklasztorzu o otwieranie bram i przyjmowanie przybyszów na parkowanie samochodów. Prosimy mieszkańców całego Krasnobrodu o dekoracje domów i posesji flagami i obrazami Matki Boskiej. Sprzątanie kościoła i otoczenia we wtorek – 3 lipca – od godz. 8.00. Do tej pracy prosimy mieszkańców Dominikanówki.

• W tym tygodniu:
    1. Przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Jana Pawła II. Msze św. pierwszo piątkowe odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św.
    2. Wypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  1. W przyszłą niedzielę:
    1. O godz. 10.30 uroczyste udzielenie Sakramentu Chrztu św. Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy św. wieczorowej, a po niej konferencja chrzcielna. Następny termin 12 sierpnia.
    2. O godz. 17.00 pierwszy tego lata koncert organowy. Będziemy gościli – Radosława Marca – organy i Renatę Marzec – wiolonczela. Wstęp wolny.
  2. Inne:
    1. Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom z Wólki Husińskiej za wycięcie uschniętych drzew na Kalwarii oraz ich uprzątnięcie i jeszcze sprzedanie drewna.
    2. Dziękujemy także wszystkim, którzy sprzątali teren klasztoru i otoczenia, także tym, którzy przybyli z Biłgoraja. Tym którzy przygotowują posiłek dla pielgrzymów i wszystkim tym, którzy dostarczyli ciasta. Niech Bóg Wam błogosławi przez wstawiennictwo Pani Krasnobrodzkiej.
    3. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. oraz numery lipcowe „Naszej Arki”. U s. Jadwigi jest też m.in. nowy numer „Egzorcysty”.
    4. Można się już zapisywać na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej