OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.07.2017r.

XIII Niedziela Zwykła
  02 VII 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Trwają uroczystości odpustowe. Gościmy wśród nas J.E. Bpa Adama Wodarczyka z Katowic i pasterza naszej diecezji J.E. Bpa Mariana Rojka. Słowo Boże głosił wczoraj i dzisiaj ks. Dr Jerzy Smoleń z Tarnowa. Wyrażamy wielką wdzięczność ks. Jerzemu za podjęcie się przybycia do nas i za tak głębokie rozważania. Niech Bóg Ci błogosławi, drogi nasz Bracie. Bóg zapłać wszystkim kapłanom, rodakom, z dekanatu i wszystkim innym, którzy przyprowadzili pielgrzymki i na różne sposoby, a zwłaszcza w konfesjonale posługiwali.
2. Wyrażam wielką wdzięczność tym, którzy przygotowali wczorajszą uroczystość: Ks. Piotrowi i scholii młodzieżowej za Drogę Krzyżową, Księdzu Karolowi za czuwanie nad organizacją i przebiegiem liturgii, Ks. Prałatowi Romanowi i ks. Kanonikowi Leonowi za wierną posługę w konfesjonale, mieszkańcom MW – I Przerwa, mieszkańcom ulic: Sobieskiego, Marysieńki, Tomaszowskiej, Konopnickiej, Al. NMP, Łąkowej i Słonecznej oraz parafianom z MM za piękne przygotowanie ołtarzy i prowadzenie procesji. Drogim strażakom z całej parafii za czuwanie nad porządkiem w każdej postaci. Dobrze, że jesteście – druhowie. Dziękuję lektorom i ministrantom. Dziękuję diakonowi Piotrowi, Marcinowi i klerykom Seminarium. Dziękuję organiście i kościelnemu oraz pani Annie za kwiaty, siostrom Imienia Jezus. Dziękuję wreszcie naszym parafiankom, które przygotowały kapuśniak, pierogi i przyniosły ciasta. Niech Pani Krasnobrodzka wszystkim wynagrodzi.
3. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00.

II. W tym tygodniu:

1. O 12.00 Suma odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela w Wólce Husińskiej
2. Po Sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

III. W przyszłą Niedzielę:

1. Na Mszy o godz. 10.30 udzielamy sakramentu chrztu świętego. Następny termin chrztów to tradycyjnie druga niedziela miesiąca (13 sierpnia).

IV. Ważne informacje:

1. Przyjmowane są intencje mszalne na Mszę św. zbiorową sprawowaną dziś o godz. 12.00 przez J.E. Bpa Adama Wodarczyka oraz na Msze św. indywidualne, które będą sprawowane w późniejszym czasie.
2. Pamiątki, a w tym książka o pierwszych stu latach Sanktuarium – reprint z 1753 r. są u Siostry Jadwigi w korytarzu klasztoru. Są też karty wstępu na Stadion na 26 sierpnia na spotkanie z ojcami Antonello i Enrique
3. W podwórzu w Domu Pielgrzyma można się zaopatrzyć w ciepły posiłek: kapuśniak, pierogi i coś do tego. Zachęcamy do skorzystania.
4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medżugorje w dniach 31 lipca do 7 sierpnia.
5. Polecamy prasę katolicką, tygodnik „Niedziela”.
6. Dziękuję wszystkim kapłanom i wszystkim wam, drodzy pielgrzymi. Zmówcie też za nas choć jedną Zdrowaś, byśmy byli wierni Bogu i by udało się rozpocząć wielkie remonty naszego Sanktuarium.