OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.09.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Wznawiamy dziś odprawianie Mszy św. we wszystkich kościołach dojazdowych. Porządek Mszy św., tak jak było przed wakacjami. Kontynuujemy kolejkę związaną ze sprzątaniem świątyń i wyjazdem po księdza.
    2. Z racji I-ej niedzieli m-ca w Sanktuarium po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Dominikanówki. Po procesji konferencja na temat intencji modlitw na wrzesień. W kościołach filialnych adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja. Prosimy zelatorów o aktualne listy członków Kół Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu:
    1. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w Krasnobrodzie, Majdanie Wielkim i Łuszczaczu o godz. 8.30. Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali swoje pociechy, by nowy rok szkolny rozpoczęły z czystymi sercami „obmytymi” w spowiedzi.
    2. Przypominamy, że codzienne Msze św. odprawiamy w godz. 7.00, 7.30 i 18.00, w sobotę 7.00, 8.00 i 18.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prosimy, by adoracja była w ciszy.
    3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, w piątek wynagradzamy Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy dzieci i młodzież do odprawiania I piątków miesiąca.
    4. Wypada również pierwszy piątek miesiąca – Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7.30 i o godz. 18.00.
    5. W sobotę (8 września) święto Narodzenia NMP, w naszej parafii odpust Matki Boskiej Siewnej. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.00. Słowo Boże głosi Ks. Mariusz Skakuj – Dyrektor Szkoły Katolickiej im. Św. Ojca Pio w Zamościu. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z MW i poświęcenie ziarna siewnego. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. W Krasnobrodzie Diecezjalne Święto Plonów zwane dożynkami. Przewodniczy Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Wieńce dożynkowe przygotują także mieszkańcy wiosek naszej parafii.
    2. W przyszłą niedzielę w kościołach filialnych Msze św. odprawimy tylko w Łuszczaczu.
  1. Inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimienna – 100 zł. i właściciele rozlewni wód w Grabniku „Nativiana Roztocze” ufundowali ostatni koncert organowy w kwocie 2600 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom.
    2. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 5 zł oraz nowy numer miesięcznika Nasza Arka w cenie 4 zł.
    3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
    4. Legion Maryi organizuje doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 07-08. IX. br. Wyjazd 07 września o godz. 4.30 z przystanku autobusowego przy kościele. Powrót 08.IX w godzinach wieczorowych. Koszt z noclegiem 140 zł. Są jeszcze wolne miejsca zapraszamy do zapisów u księży w zakrystii.
    5. W Tomaszowie Lubelskim będzie gościła Madzia Buczek. Spotkanie rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.30