OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.09.2017r.

XXII Niedziela Zwykła
3 IX 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym:
1. Bóg zapłać za ofiary złożone na WSD naszej diecezji. Pozdrawiamy diakona Marcina pochodzącego z Hutek i dziękujemy mu za głoszone Słowo Boże.
2. Z racji I-ej niedzieli m-ca w Sanktuarium po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Klocówki. Po procesji konferencja na temat intencji modlitw na wrzesień. W kościołach filialnych adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja.

II. W tym tygodniu:
1. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Proszono nas, by ogłosić, że autobusy przywożące uczniów będą w każdej miejscowości o godz. 7.15. Msza św. dla szkół w Krasnobrodzie o godz. 8.30, także w Majdanie Wielkim i w Łuszczaczu o godz. 8.30. Nie wyobrażamy sobie, by na tej Mszy św. zabrakło kogoś z uczniów lub nauczycieli. Rodzice, pomóżcie dzieciom i przyjdźcie z nimi.
2. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać poznawanie Słowa Bożego.
3. W czwartek spotkanie KSM o 17.00.
4. W piątek – 8 września: Odpust Narodzenia N.M.P. inaczej Matki Boskiej Siewnej. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdą uroczystość. Słowo Boże głosi ks. dr Robert Strus – Dyrektor Szkoły Katolickiej im. Św. Ojca Pio w Zamościu. Po każdej Mszy św. będzie odczytanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi oraz błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Odpust obsługują strażacy z Zielonego.
5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich czynnych ministrantów i kandydatów na ministrantów – zwłaszcza chłopców z klas IV.
6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholii dziecięcej. Zapraszamy nowe osoby.

III. W przyszłą niedzielę:
1. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy do salki na spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
2. W przyszłą niedzielę odbędzie się też w naszym Sanktuarium Diecezjalne Święto Plonów – Dożynki Diecezjalno-Gminne. Przewodniczy im będzie Ks. Bp Marian Rojek. Prosimy jeszcze raz, by mieszkańcy wiosek naszej parafii przygotowali wieńce dożynkowe.
Porządek uroczystości dożynkowych:
Godz. 10.30 – przy Kaplicy Objawień na Wodzie zbiórka delegacji z wieńcami – rejestracja wieńców
Godz. 10.40 – modlitwa różańcowa
Godz. 11.00 – przejście uczestników na plac przy kościele. Zajęcie miejsc przez delegacje z wieńcami i darami ołtarza.
Godz. 11.30 – koncert zespołu „Wójtowianie” i chóru parafialnego.
Godz. 12.00 – powitanie zebranych, Msza św., po homilii poświęcenie wieńców. W tym czasie śpiewa i chór i orkiestra, składanie darów ołtarza, podziękowania i procesja z wieńcami bez obrazów i chorągwi. Uroczystościom towarzyszy orkiestra już przy przejściu od Kaplicy Objawień. Na czele krzyż i dwie chorągwie, które wcześniej z kościoła przeniosą do kaplicy Strażacy z Wólki Husińskiej. Oni też niosą krzyż i chorągwie w czasie procesji eucharystycznej.
W dniu dożynek w kościele parafialnym pozostałe Msze św. odprawimy w godzinach tradycyjnych z tym że o godz. 10.30 msza św. chrzcielna recytowana i bez kazania.
Po sumie przy budynku starej gminy będzie prezentacja zespołów: przyśpiewki i wiersze – po jednym utworze. Szczegóły są na plakatach.
3. Niedziela Chrzcielna – Akty chrztu świętego spisujemy od wtorku do piątku w godz. od 8.30-10.00 i 17.00 – 18.00 w kancelarii Pana Organisty. Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy św. wieczornej, a po Mszy św. konferencja chrzcielna.

1. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 5 zł. Do tego numeru dołączony jest obrazek koronacyjny z Modlitwą Jubileuszową na 300-lecie Koronacji Obrazu Jasnogórskiego. Jest też relacja z uroczystości w Częstochowie, wywiad z Abpem Wacławem Depo oraz piękny artykulik naszej parafianki „Co zrobić z niezdolnymi?”
2. Legion Maryi organizuje Pielgrzymkę: Na Jasną Górę (8-9 IX) wyjazd 08.09.2016r. g. 12.00 – z Podklasztoru, powrót następnego dnia wieczorem, koszt 80 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.