OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.12.2017r.

I. W dniu dzisiejszym:
1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny, a zarazem Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Czyńmy dobre postanowienia, które pomogą nam bardziej odkrywać Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu
2. W czasie Adwentu w dni powszednie można sprawować jedną Mszę św. wotywną o NMP zwaną Roratnią. W tym roku te Msze św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00. Pragniemy zaprosić na nie wszystkich, którzy mogą, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Przynosimy wtedy ze sobą lapiony.
3. Na Mszy św. o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki wigilijne. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy życzliwych ludzi, aby roznieśli je po rodzinach naszej parafii. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na pokrycie kosztów planowanego remontu kościoła i klasztoru.

II. W tym tygodniu:
1. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 16.30.
2. W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Mikołaja, w czwartek św. Ambrożego. W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Prosimy osoby, które zamawiały Msze św. 8 grudnia, by sprawdziły o której godzinie będą odprawiane. W kościołach dojazdowych Mszy św. nie będzie poza Łuszczaczem.
3. W tym tygodniu wypada też I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.
4. W sobotę o godz. 10.00 próba chórku dziecięcego, a o 11.00 zbiórka ministrantów.

III. W przyszłą niedzielę:
1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Ryszard Tokarz z diecezji rzeszowskiej.
2. Z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. w przyszłą niedzielę w kościołach dojazdowych. W Łuszczaczu odprawimy Mszę św. o godz. 8.00.
3. Poświęcenie i wręczenie medalików Niepokalanej dla dzieci pierwszokomunijnych będzie na Mszy św. o godz. 12.00.
4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii.

1. Jak już było powiedziane – w środę 6 grudnia – wspominamy w liturgii św. Mikołaja biskupa. Z tej racji po Mszy św. o godz. 17.00 w salce spotkań odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Niech rodzice zadbają o to, aby o ich dzieciach św. Mikołaj nie zapomniał. Jak każdego roku kancelaria św. Mikołaja na piętrze klasztoru jest czynna od poniedziałku do soboty włącznie w godzinach od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.00.
2. Dziękujemy pani Dorocie Grabias za wykonanie wieńca adwentowego, a panu Krzysztofowi Kowalczukowi za podcięcie i uformowanie iglaków przed klasztorem.
3. Otrzymaliśmy już z Caritasu świece wigilijne. Można się w nie zaopatrzyć w zakrystii. Są po 5 zł.
4. Zachęcamy bardzo do nabycia tygodnika katolickiego Niedziela w cenie 5 zł. A w nim m.in. o św. Mikołaju – kim był, piękne rozważanie o Niepokalanej, o św. Andrzeja Boboli i jego związku Niepodległością Polski. Są też jeszcze kalendarze rolnicze: cenne – książkowe, kalendarze KRZ i naszych z Sanktuarium. Można je wysłać rodzinom z życzeniami świątecznymi.
5. Policjanci z Posterunku Policji w Krasnobrodzie wraz z Policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu serdecznie zapraszają mieszkańców Majdanu Wielkiego na spotkanie w ramach programu pod nazwą „Odblaskowa Gmina”, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 10.30 w Remizie OSP w Majdanie Wielkim.