OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.10.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym – Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej:
    1. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna Aleją NMP. Procesję obsługuje OSP z Zielonego. Po procesji spotkanie czcicieli Matki Bożej Różańcowej na temat intencji modlitw na miesiąc październik, a na plebanii spotkanie z członkami orkiestry.
    2. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz Caritas.
  2. W tym tygodniu:
    1. W liturgii Kościoła wspominamy w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego.
    2. Spotkanie członków Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczorowej.
    3. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów o godz. 11.00. Zachęcamy chłopców do zgłaszania się do grupy ministranckiej.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. Wypada XVIII Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    2. Tego dnia wypada również Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
    3. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Spowiedź św. dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy św. wieczorowej, a po różańcu konferencja chrzcielna i uzupełnienie podpisów przy akcie chrztu św. Następny termin chrztu św. – 11 listopada.
    4. Nabożeństwo Fatimskie będzie przy Kaplicy na Wodzie w najbliższą sobotę, 13 października. Najpierw będzie Msza św. o godz. 17.00, następnie różaniec. Prosimy przynieść lampiony.
  1. Inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary na Sanktuarium: pewna rodzina z Krasnobrodu – 2500 zł., inna rodzina – 1500 zł., bezimiennie – 300 zł. oraz 2 razy po 100 zł. jako dziesięcina. Trwają prace przy elewacji zachodniej Sanktuarium. Jak będzie odpowiednia pogoda, to może się uda pozostałe ściany odnowić. Izolacja pionowa północnej ściany klasztoru już jest skończona, pozostała izolacja pozioma tej ściany.
    2. Ten piękny bukiet kwiatów, który jest przed ołtarzem, jest od Zespołu „Wójtowianie”. Obchodzili wczoraj 25-lecie powstania. Gratulujemy i dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w mieście i w parafii naszej.
    3. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym sanktuarium nabożeństwo październikowe odprawiamy: w dni powszednie i w niedzielę o godz. 16.30, a w soboty po Mszy św. o godz. 17.00. W kościołach filialnych różaniec odprawiamy w dogodnej dla wszystkich porze.
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł oraz miesięcznik Nasza Arka na październik w cenie 4 zł. U siostry Jadwigi jest nowy numer :Egzorcysty” m.in. o tym, jak mogą być demoniczne zabawki dla dzieci.
    5. W zakrystii są też kalendarze K.R.Z. w cenie 6 zł, oraz kalendarze rolnicze: książkowe – w cenie 26 zł i z wieńcami dożynkowymi w cenie 6 zł. Są też nasze z Sanktuarium po 5 i po 6 zł.
    6. Modlitwa do Pani Roztocza: