OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.04.2018r.

I. W dniu dzisiejszym – Niedziela Miłosierdzia Bożego – Patronalne Święto Caritas.
1. O godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy tzw. Wieczór Chwały. Potem będą świadectwa mocy Bożego Miłosierdzia i dużo modlitwy. Zapraszamy.
2. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na rzecz Diecezjalnej Caritas. Do przeprowadzenia zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.
3. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskiwania codziennego odpustu zupełnego za pobożne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Chorzy taki odpust mogą uzyskać poza kościołem.
4. Po Mszy św. o 12.00 spotkanie modlitewne Legionu Maryi.

II. W tym tygodniu
1/ Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym. Dominikanówka – godz. 15.00, MW – godz. 16.00, MM – godz. 17.00. Łuszczacz – godz. 15.00, WH – godz. 16.30. Hutków – godz. 15.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dlatego jutro na każdej Mszy św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji dziecka poczętego Deklaracje przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji będą wyłożone na bocznych ołtarzach oraz w zakrystii. W dniu przystąpienia do Duchowej Adopcji przynosimy wypełnione deklaracje oraz świece.
2/ Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.

III. W przyszłą niedzielę
1/ Odbędzie się II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpocznie się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pragniemy i w naszej parafii czytać publicznie Pismo św. Rozpoczniemy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i będziemy to czynili do godz. 18.00. Zapraszamy.
Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

IV. Inne
Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium: Bezimiennie za udaną operację – 1000 zł. i też bezimiennie 100 zł.
Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł., a w niej o Miłosierdziu Bożym i o obchodach rocznicy bitwy pod św. Rochem w naszym Mieście.

Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu:

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.