OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.07.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Kolejna niedziela lipca. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
    2. O godz. 10.30 uroczyste udzielenie Sakramentu Chrztu św. Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy św. wieczorowej, a po niej konferencja chrzcielna. Następny termin 12 sierpnia.
    3. O godz. 17.00 pierwszy tego lata koncert organowy – na organach grać będzie Radosław Marzec, a na wiolonczeli Renata Marzec. Wstęp wolny.
  1. W tym tygodniu:
    1. Msze św. w dni powszednie w okresie wakacyjnym odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00.
    2. Msza św. w intencji mieszkańców ul. Lelewela i Gietki będzie odprawiona …….
    3. W środę po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie członków Kręgu Biblijnego.
    4. W piątek z racji 13. dnia miesiąca, jeśli będzie odpowiednia pogoda, to o godz. 18.00 będzie Msza św. przy Kaplicy na Wodzie, a po niej będzie nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. Pan Mieczysław Komisarczuk będzie przyjmował wpłaty od członków Towarzystwa Przyjaciół KUL.
    2. W miejscowości Zielone o godz. 13.00 będzie Msza św. za poległych w 1939 r., a po niej rekonstrukcja historyczna wydarzeń z lat okupacji niemieckiej.
  1. Inne:
    1. Dziękujemy mieszkańcom Hutkowa i ulic: Zamojskiej, Lelewela i Gietki, Partyzantów i Kościuszki za przygotowanie ołtarzy na nocną procesję w dniu odpustu Matki Bożej Jagodnej. Dziękujemy za wszelką pomoc od strony Urzędu Miasta i Gminy. Dziękujemy orkiestrze, chórowi, strażakom, Policji, obsługującym procesję za czynny udział w uroczystościach. Paniom z Kręgu Biblijnego i nie tylko za troskę o pielgrzymów wyrażoną w przygotowaniu posiłków i za uprzątnięcie otoczenia przed odpustem. Panu Sławomirowi Grela za oświetlenie placu przy kaplicy na wodzie, a pracownikom Domu Kultury za nagłośnienie nocnej pasterki. Wszystkim życzliwym ludziom za wkład w nasze parafialne uroczystości.
    2. Dziękujemy mieszkańcom Dominikanówki za posprzątanie naszego Sanktuarium i jego otoczenia po uroczystościach odpustowych.
    3. Do nabycia prasa katolicka – „Niedziela” w cenie 5 zł.
    4. Przyjmujemy już zapisy na 36 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się 2 sierpnia Mszą Świętą o godz. 9.00 w Katedrze Zamojskiej. Młodzież do lat 18 włącznie, pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej. Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 100 zł. Gdy z jednej rodziny idzie więcej osób – pierwsza osoba 100 zł, druga 70 zł, pozostałe 35 zł. Osoby, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu, mogą ufundować stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł z przeznaczeniem dla osoby, która pochodzi z biednej rodziny. Ta osoba modli się w zamian na pielgrzymce w intencjach ofiarodawców.