OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.10.2017r.

XXVII Niedziela Zwykła
8 X 2017r.

I. W dniu dzisiejszym:
1. XVII Dzień Papieski – pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy św. młodzież i nauczyciele naszego Zespołu Szkół będą zbierać ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.
2. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych będzie po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy.
3. Na Mszy świętej o godz. 10.30 uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu Świętego. Następny termin 8 listopada.
4. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie po Mszy św. o godz. 12.00.
5. Różaniec o godz. 16.30.

II. W tym tygodniu:
1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro bł. Wincentego Kadłubka, w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego. Jeśli będzie dobra pogoda, to o 17.00 w „Kaplicy na Wodzie” odbędzie się Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie – prosimy o zabranie ze sobą świec. Chcemy wtedy też zawierzyć Niepokalanej wszystkie Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci.
2. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00.
3. W piątek także odbędzie się w Lubaczowie zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II i rozpocznie się II Diecezjalny Kongres Różańcowy. W piątek o godz. 19.00
w naszym Domu Pielgrzyma rozpoczną się rekolekcje Droga do Prawdy dla kandydatów do bierzmowania.
4. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkich nauczycieli i wychowawców zapraszamy na godz. 17.00 na Eucharystię, a następnie na nabożeństwo różańcowe, podczas którego będziemy obejmować modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym Sanktuarium odprawiamy przed Mszą św. wieczorową tj. o godz. 16.30, a w soboty po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy wiernych, a zwłaszcza dzieci i młodzież do codziennego odmawiania Różańca.
6. Spotkanie scholi dziecięcej w sobotę godz. 10.00, a wszystkich ministrantów o godz. 11.00.

III. W przyszłą niedzielę:
1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia naszej diecezji bardzo serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach patronalnych ku czci św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia. Msza św. zostanie odprawiona w Katedrze Zamojskiej w niedzielę, 15 października 2017 r. o godz. 12.00.

1. W dniach od 19 do 22 października odbędą się rekolekcje z ks. Jackiem Skowrońskim, a 1 listopada – jak Bóg pozwoli – przyjedzie do nas o. Henrique Porcu z Brazylii.
2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł. Do tego numeru dołączony jest bezpłatny kieszonkowy mini informator o Nowennie Pompejańskiej. Zawiera: model odmawiania nowenny pompejańskiej, harmonogram dni, teksty modlitw, Obraz Matki Bożej z Pompejów i historię orędzia. Są też październikowe numery „Naszej Arki” i kalendarze.