OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02.2018r.

VI Niedziela Zwykła
11 II 2018 r.

I. W dniu dzisiejszym:
1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
2. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
3. Dziś też rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

II. W tym tygodniu:
1. We wtorek kończy się okres zwykły a wraz z nim karnawał. Wszystkie imprezy rozrywkowe należy zakończyć przed północą. Środa Popielcowa otwiera święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Niech zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy służy naszemu nawróceniu, niech przygotowuje nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
2. Tego dnia Msze Święte w naszym Sanktuarium odprawimy według następującego porządku:
a) Sanktuarium w Krasnobrodzie: godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
b) Dominikanówka – godz. 15.00, MW – godz. 16.00, MM – godz. 17.00.
c) Łuszczacz – godz. 15.00, WH – godz. 16.30.
d) Hutków – godz. 16.00.
Zaleca się zachowanie zwyczaju zabierania poświęconego popiołu i posypania głowy naszym bliskim, którzy byli nieobecni w tym dniu w kościele na znak łączności ze wszystkimi wiernymi rozpoczynającymi Wielki Post.
3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godz. 16.00 we wszystkich świątyniach naszej parafii będziemy przemierzali Drogę Krzyżową, a w Sanktuarium po Drodze Krzyżowej odprawimy Mszę św. z ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W niedziele natomiast o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych! Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży specjalne pamiątki.
4. W czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę.
5. W najbliższy piątek 16 lutego o godz. 18.00 w szkole w Majdanie Wielkim rozpocznie się „Droga do Prawdy” – rekolekcje dla naszej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Recepcja będzie czynna od 17.30. W sobotę startujemy o godz. 9.00. W sprawie szczegółowych informacji prosimy zgłaszać się do księdza Piotra.
6. W sobotę próba scholki dziecięcej o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 11.00.
7. Z racji trzeciej soboty miesiąca będzie czuwanie modlitewne do Apelu Maryjnego

III. W przyszłą niedzielę:
1. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 pan Mieczysław Komisarczuk przed zakrystią będzie przyjmował składki członkowskie TP KUL.
2. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła tej zimy.

1. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela w cenie 5 zł. A w nim wiele bardzo ciekawych artykułow i wywiadów.
2. Przypominamy, że jest organizowana pielgrzymka do Medżugorje w dniach 29 kwietnia do 5 maja.
3. Posterunek Policji w Krasnobrodzie zaprasza mieszkańców Wólki Husińskiej na spotkanie: „Odblaskowa Gmina”, którego tematem będą zagadnienia związane z bezpieczeństwem pieszych jako uczestników ruchu drogowego. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 10.30 w Remizie OSP w Wólce Husińskiej.
4. Stowarzyszenie „Ach Zielone” planuje wydawanie darów żywnościowych w Krasnobrodzkim Domu Kultury w piątek i w sobotę od godz. od 10.00 do 17.00 na podstawie posiadanych zaświadczeń.