OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.05.2018 r.

• W tym tygodniu:
    1. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiana jest po Mszy św. wieczornej.
    2. Próba dzieci I komunijnych we wtorek o godz. 16.00 będzie.
    3. Spotkanie dzieci klas IV przed rocznicą Komunii św. w środę o godz. 16.00.
    4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w czwartek o godz. 18.00. Już od 17.00 będą modlitwy.
    5. Spowiedź dzieci klas IV, przed rocznicą Komunii św. ich rodziców, i rodzin w piątek o godz. 16.30.
    6. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej. Będzie próba.
    7. W sobotę o godz. 10.00 próba chórku dziecięcego. O godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.
    8. Wieczorem w sobotę o godz. 18.00 będzie Msza św. Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a następnie uroczyste czuwanie modlitewne.
    9. Spowiedź w Majdanie Małym przed odpustem będzie w sobotę o godz. 19.00.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Kończy się okres Wielkanocy i czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
    2. Suma Odpustowa ku czci Św. Izydora w Majdanie Małym o godz. 12.00.
    3. W parafii pw. Zesłania Ducha Świętego odpust parafialny – Suma o godz. 12.00. Podobny odpusty jest w Łabuniach.
    4. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.
  • Inne:
    1. W dniach 18-19 maja 2018, w Zamościu na hali OSiR odbędzie się Diecezjalne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, połączone z rekolekcjami, które wygłosi ks. Krzysztof Kralka – Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina. Program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na najbliższe dwa lata zachęca nas, byśmy odkrywali osobę Ducha Świętego i Jego dary. W związku z tym gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach, które rozpoczną się w piątek o godz. 18.00 i potrwają całą sobotę, a zakończą się wieczornym czuwaniem i Mszą św. z Ks. Biskupem Marianem Rojkiem. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.jezusnawschodzie.pl.
    2. Ojcowie Bernardyni zapraszają na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Bazyliki św. Antoniego w Radecznicy w dniu 21 maja na godz. 17.30. Mszy św. transmitowanej przez Telewizję TRWAM będzie przewodniczył Abp. Józef Michalik z Przemyśla.
    3. Za zgodą Księdza Biskupa Zamojsko – Lubaczowskiego Mariana Rojka Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej przeprowadzają akcję charytatywną: MAKULATURA NA STUDNIE. Pod tymi hasłem kryją się ogromne możliwości pomocy potrzebującym. Oddając makulaturę możemy wesprzeć mieszkańców Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody. A z pieniędzy uzyskanych w zbiórce zostanie wybudowana studnia głębinowa. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczynimy się do ochrony środowiska, ale również pomożemy tym, którym żyje się gorzej od nas. Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki! Zbierana będzie makulatura tj. papier, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma, opakowania kartonowe szare i kolorowe. Zbiórka będzie trwała do najbliższej soboty. Prosimy, by makulaturę w workach foliowych składać przy szpichlerzu.
    4. Jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” w cenie 5 zł. Wiele ciekawych artykułów. U s. Jadwigi jest majowy numer „Egzorcysty”.
    5. Modlitwa do Pani Roztocza.