OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08.2017r.

XX Niedziela Zwykła
13 VIII 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym:
1. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Następny termin chrztów 10 września.
2. Z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie, które odbędą się dziś przy Kaplicy na Wodzie o godz. 18.00. Chyba żeby padało…

II. W tym tygodniu:
1. Jutro wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
2. We wtorek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w naszej parafii odpust Matki Boskiej Zielnej. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Hutkowa. Po procesji poświęcenie ziół, owoców i dewocjonaliów. Zapraszamy obsługujących procesję, chór i orkiestrę oraz dzieci do sypania kwiatków. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Adam Lewandowski – proboszcz Archikatedry Lubelskiej i kustosz tamtejszego sanktuarium. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Łuszczaczu.
3. Sprzątanie Sanktuarium i otoczenia po odpuście w środę. Bardzo prosimy o to mieszkańców Klocówki. Prace rozpoczynamy o godz. 7.30. Przynosimy wiadra i ścierki.
4. W czwartek wspominamy św. Jacka.
5. W czwartek też będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Już o 17.00 rozpocznie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych przodków.
6. W sobotę o godz. 7.00 spod Szpitala Jana Pawła II wyjdzie z Zamościa III Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych. O godz. 14.00 – powitanie pielgrzymów, 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, 18.00 – uroczysta Eucharystia.
7. W sobotę też z racji trzeciej soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

III. W przyszłą niedzielę:
1. W Sanktuarium Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00, w Łuszczaczu o godz. 8.00. Suma odpustowa w kaplicy św. Rocha o godz. 12.00. Przy kaplicy św. Rocha gromadzimy się już o godz. 11.00 – będzie tam koncert zespołu Wójtowianie i orkiestry krasnobrodzkiej. Strażaków z Wólki Husińskiej prosimy jak zawsze o przybycie w mundurach dla utrzymania porządku oraz prosimy o pomoc w zbieraniu tacy. Od godz. 10.00 utrzymujemy ruch jednokierunkowy tylko w stronę kaplicy. Nie wyjeżdżamy od kaplicy w stronę K-du, bo droga jest wąska i utworzą się korki. Prosimy policję o kierowanie ruchem pojazdów. Sprzątanie kaplicy i jej otoczenia po odpuście w poniedziałek od godz. 8.00. Do tej czynności zapraszamy naszych harcerzy. Gospodarkę Komunalną prosimy o wywiezienie zebranych śmieci.
2. O godz. 17.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się ostatni tego lata koncert organowy. Będziemy gościli panią Chanelle Bednarczyk – skrzypce i pana Marka Kudlickiego z Wiednia – organy. Serdecznie zapraszamy. Natomiast o godz. 19.00 rozpoczniemy XXI Festiwal Muzyki Organowej I Kameralnej „Per Artem Ad Astra”. Będziemy gościli Sebastiana Kuczyńskiego – organy i Jerzego Bojanowskiego – klarnet. W przyszłą niedzielę podamy program szczegółowy Festiwalu.
3. Także w przyszłą niedzielę Rodzina Gumielów zaprasza na VII Wieczorne Spotkanie z Muzyką pod hasłem „Rodzina Miastu”. Koncert odbędzie w Tomaszowie Lub. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej o godz. 19.00.

IV. Inne:
1. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość narodu.
2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. Jest tam też coś o nas.
3. Legion Maryi organizuje pielgrzymką do Częstochowy 8-9.09. Wyjazd 8.09 o godz. 12.00 powrót w sobotę wieczorem. Koszt – 80 zł. Zapisy w zakrystii. Wpłaty przy zapisie.

Przeczytaj także...