OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.06.2017r.

XI Niedziela Zwykła
  18 VI 2017 r.

I. W tym tygodniu:

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30.
2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.
3. W czwartek, 22 czerwca, zakończenie Oktawy uroczystości Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00, procesja eucharystyczna na Kalwarii. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Procesję obsługuje OSP z Dominikanówki. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbędzie się również w Łuszczaczu o godz. 18.00.
4. W piątek, Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy” pod zwykłymi warunkami (stan łaski, modlitwa w intencjach Papieża), nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w Krasnobrodzie odprawiona zostanie o godz. 8.15, a w Majdanie Wielkim i Łuszczaczu o godz. 8.30. Szkoły niech przyjdą ze swoimi sztandarami. Spowiedź dla uczniów i nauczycieli w Majdanie Wielkim będzie czwartek o godz. 14.30, spowiedź w Łuszczaczu będzie o godz. 15.30. W Krasnobrodzie zaś spowiedź będzie w czwartek od godz. 17.00. Bardzo proszę rodziców i nauczycieli, by wszystka młodzież i wszystkie dzieci zakończyły rok szkolny z czystymi sercami. By w piątek wszyscy mogli wziąć udział i przystąpić do Komunii świętej.
6. W piątek rozpoczynamy też Nowennę przed uroczystością odpustową Pani Krasnobrodzkiej. Będzie po Mszy św. wieczornej.
7. W sobotę, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
8. W sobotę o godz. 19.00 spowiedź dla mieszkańców Wólki Husińskiej przed odpustem.

II. W przyszłą Niedzielę:

1. O 12.00 Suma odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela w Wólce Husińskiej
2. Po Sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

III. Inne:

1. Już za dwa tygodnie uroczystość odpustowa Matki Bożej Jagodnej. Pragniemy przygotować się jak najlepiej, by także przyjąć pielgrzymów. Zapraszajcie rodziny i znajomych. Będziemy też wdzięczni za pomoc w przygotowaniu posiłku poprzez upieczenie ciasta. Myślmy też o strojach procesyjnych.
2. Koło Przyjaciół RM i TV Trwam Organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8-9 Lipca koszt 120 zł zapisy u p. Józefy Kusz i p. Krystyny Guzowskiej. Więcej w gablocie ogłoszeń.