OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.04.2018r.

W dniu dzisiejszym:

1. Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  2. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. W Zaborecznem zaś o godz. 12.00 będzie Msza św. w 75 rocznicę bitwy partyzanckiej. Potem rekonstrukcja historyczna.
  4. Spotkanie osób, którzy wyjeżdżają pod koniec kwietnia do Medżugorje, będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu:

1. Jutro uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski. W środę zaś święto św. Marka Ewangelisty.
  2. Zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Krasnobród na uroczystości rocznicowe związane ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbędą się one w czwartek, 26 kwietnia br. Na początku Msza św. w naszym Sanktuarium o godz. 11.00, potem posadzenie lipki przez Wojewodę Lubelskiego i akademia w szkole.
  3. Natomiast zapraszamy naszych parafian, którzy chcieliby mieć własne drzewko, na sobotę na godz. 11.00 do sadzenia drzewek lipowych na placu przykościelnym. Zrobimy też tablicę z fundatorami.
  4. Do piątku włącznie porządkujemy groby naszych bliskich. Bardzo prosimy o segregację śmieci; osobno biodegradowalne – naturalne wianki, kwiaty, gałęzie – czyli to wszystko, co może iść na kompost; oddzielnie szkło – bez plastików oraz oddzielnie wszystko, co jest plastikowe. Bardzo prosimy, by rezygnować z ozdabiania grobów sztucznymi kwiatami i wieńcami. Prosimy też, by składać śmiecie tylko w wyznaczonych miejscach. A kto może, niech zabiera śmiecie ze sobą do domów. Wywożenie śmieci w piątek i w sobotę. W piątek na godz. 8.00 prosimy mieszkańców Róży i Hutek, w sobotę na godz. 8.00 prosimy mieszkańców Klocówki, Husin i Podklasztoru. Kto może niech przyjedzie ciągnikiem. Prosimy też o przybycie pań z rękawicami do segregacji śmieci.

W przyszłą niedzielę:

1. Jest to też ostatnia niedziela kwietnia, w naszej parafii tradycyjnie Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu grzebalnym za zmarłych polecanych w wypominkach. W związku z tym nie będzie Mszy św. w
    kościołach filialnych. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i w zakrystii.

Inne:

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimiennie z 4 razy po 100 zł.
  2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł. Temat numeru: W ciszy słychać najlepiej.
  3. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej w intencji Ojczyzny.