OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.07.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.
    2. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji nadchodzącego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Intencją obejmujemy wszystkie nie poświęcone dotąd pojazdy, niezależnie w którym miejscu są zaparkowane o ile taka będzie wola ich właścicieli. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie okazja złożenia ofiar na środki transportu dla misjonarzy.
    3. O godz. 17.00 kolejny koncert organowy – gra pan Michał Szostak z Warszawy. Wstęp wolny.
    4. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się tzw. Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa dzień i noc. Będzie tak do soboty do godz. 7.00. Zapraszamy.
    5. A w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się dziś o godz. 17.00 promocja książki Mieczysława Kościńskiego pt. „Piewczyni Krasnobrodu Feliksa Lewandowska”.
  2. W tym tygodniu:
    1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Brygidy – patronki Europy, we wtorek wspominamy św. Kingę, w środę święto św. Jakuba Apostoła, w czwartek czcimy św. Joachima i Annę – rodziców NMP – odpust w Józefowie – jest to również dzień modlitw za rodziców i dziadków.
    2. W tym tygodniu do czwartku włącznie porządkujemy groby naszych bliskich. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych. Wywózka śmieci z cmentarza będzie w piątek i w sobotę. Do tej pracy kolejka wypada w piątek na mieszkańców Potoczka z Koloniami. Na sobotę natomiast zapraszamy mieszkańców ul. Zamojskiej i Nowej Wsi. Prosimy posiadaczy ciągników, by nimi przyjechali. Zapraszamy mężczyzn do ładowania śmieci i prosimy też panie, by przybyły z rękawicami do segregacji.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. O godz. 12.00 na cmentarzu grzebalnym Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwach wypominkowych. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Łuszczaczu i w kościele parafialnym o godz. 12.00. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii u księży.
  1. inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
    2. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela – w cenie 5 zł.
    3. Przyjmujemy już zapisy na 30 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Osoby, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu, mogą ufundować stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł.
    4. Dziś przy wyjściu z kościoła można też złożyć datek na operację dla dwuletniej Kingi z Kolonii Ruszów, która urodziła się z połową serca.
    5. Za tydzień będziemy gościli ks. Sławka Skowrońskiego ze scholą KSMu z Zamościa. Będą śpiewali na Mszach św. Będzie też możliwość nabycia ich płyt.
    6. Po Mszy św. o godz. 9.00 będą też zbierane ofiary na przeszczep komórek macierzystych dla pani Anny Grzyb z Babic k. Łukowej. Pani Anna cierpi na stwardnienie zanikowe boczne.
    7. Rodzina Gumielów zaprasza na VIII Wieczorne Spotkania z Muzyką, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Boskiej w Tomaszowie Lub. W przyszła niedzielę o godz. 18.00.