OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.07.2017r.

XVI Niedziela Zwykła
  23VII 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym
1. Dziękujemy ks. Prof. Krzysztofowi Guzowskiemu za obecność i głoszenie Słowa Bożego. Niech Pani Krasnobrodzka wyprasza wszelkie potrzebne łaski.
2. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Intencją obejmujemy wszystkie nie poświęcone dotąd pojazdy, niezależnie w którym miejscu są zaparkowane, o ile taka będzie wola ich właścicieli. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie okazja złożenia ofiar na środki transportu dla misjonarzy.
3. O godz. 17.00 odbędzie się w naszym Sanktuarium drugi w tym roku koncert organowy. Gościmy dziś p. Prof. Andrzeja Chorosińskiego z Warszawy. Zapraszamy.

II. W tym tygodniu
1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro – św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę. świętych Joachima i Anny. Jest to równocześnie dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków, w sobotę wspomnienie św. Marty.
2. Do czwartku porządkujemy groby naszych bliskich. Bardzo prosimy, by segregować odpady. (oddzielnie liście, ziemię, naturalne wianki, szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty z plastikami). Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych. Wywózka śmieci z cmentarza będzie w piątek i w sobotę. Do tej pracy kolejka wypada w piątek na mieszkańców MW III Przerwa i Saki. Na sobotę natomiast zapraszamy mieszkańców Jacni numery 1 – 70. Prosimy posiadaczy ciągników, aby nimi przyjechali i zapraszamy mężczyzn do pomocy przy usuwaniu śmieci, prosimy także panie, by przybyły z rękawicami do segregacji. Jak już wspomniano, będziemy inwentaryzowali cały cmentarz. Zadbajmy, by pięknie wyglądał.

III. W przyszła niedzielę
1. O godz. 12.00 na cmentarzu grzebalnym Suma za zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii.

IV. Inne
1. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela – w cenie 5,00 zł.
2. Przyjmujemy zapisy na 35 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można ufundować stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł.