OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.06.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela będzie w Wólce Husińskiej 12.00.
    2. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi

1. W tym tygodniu:
    1. Trwa Nowenna przed uroczystością Odpustu Pani Krasnobrodzkiej. Codziennie po Mszy św. wieczornej.
    2. Osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie odpustu, zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej. Kto by mógł pomóc posprzątać Kalwarię, to zapraszamy w czwartek od 8.00.
    3. W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy tak, jak w każdą niedzielę. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej; tzw. „Świętopietrze”.

• W przyszłą niedzielę:
    1. W Majdanie Małym o godz. 12.00 będzie Msza św. w 75 rocznicę wysiedleń mieszkańców.
    2. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, ale nie będzie procesji eucharystycznej, gdyż po południu w naszym Sanktuarium rozpoczynamy uroczystości odpustowe:

Ołtarze na procesję różańcową do Kaplicy na Wodzie przygotowują: I. Hutków, II. ul. Zamojska, III. ul. Lelewela, IV. ul. Partyzantów i przy Kaplicy na Wodzie – ul. Kościuszki

Oto program odpustu:

Godz. 18.00 – uroczysta Msza św. – słowo Boże głosi ks. prof. Marian Nowak z KUL

Godz. 19.00 – Droga Krzyżowa na Kalwarii Krasnobrodzkiej.

Godz. 21.00 – Powitanie pielgrzymów i parafian. Apel Maryjny – prowadzi Ks. Bp Marian Rojek i Procesja Różańcowa do Kaplicy Objawień na Wodzie – homilie przy poszczególnych stacjach głosi ks. prof. Marian Nowak z KUL.

Cudowny obraz Matki Boskiej Krasnobrodzkiej z kościoła do bramy niosą kapłani rodacy, a w bramie obraz przejmują mieszkańcy Hutkowa i oni przy swoim ołtarzu odmawiają dziesiątek różańca. Z kolei obraz będą przenosić mieszkańcy ul. Zamojskiej, następnie mieszkańcy ul. Lelewela, potem ul. Partyzantów i wreszcie mieszkańcy ul. Kościuszki. Delegacje w/w miejscowości przy swoim ołtarzu odmawiają I-szą część modlitwy „Zdrowaś Maryjo”, a drugą część uczestnicy procesji.

Ołtarze rozbieramy po zakończeniu uroczystości i poszczególne elementy odwozimy tam, skąd były wzięte. Bardzo proszę, aby dla utrzymania porządku na procesję nocną przyszli w mundurach strażacy z Wólki Husińskiej, Grabnika i Majdanu Małego. Procesję obsługują pielgrzymi.

Około godz. 22.30 Pasterka Maryjna. Uroczystościom wieczornym przewodniczy – ks. Bp Łukasz Buzun z Kalisza. Będzie również obecny Pasterz naszej diecezji bp. Marian Rojek.

W poniedziałek – 2 lipca – Odpust Matki Bożej Jagodnej:

Godz. 6.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00 – Słowo Boże głosi ks. prof. Marian Nowak z KUL.

Godz. 12.00 – Suma odpustowa – Celebra i Słowo Boże – J.E. bp Łukasz Buzun – Biskup pomocniczy z Kalisza. Procesję obsługuje OSP z Klocówki.

1. Sprawy porządkowe:

Na czas uroczystości ul. Spokojna zostanie wyłączona z ruchu. Prosimy o niepozostawianie tam żadnych pojazdów! Podobnie w piątek na Al. NMP.

Wdzięczni jesteśmy policji i strażakom za gotowość i podjęte przygotowania do zapewnienia porządku. Wszystkich prowadzących handel bardzo prosimy, aby 1 i 2 lipca nie sprzedawali alkoholu pod każdą postacią.

Natomiast zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów. Zapraszamy od wtorku do lepienia pierogów i kto by tylko mógł, to prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast.

1. Plan posługi strażaków na 1 lipca:

Strażacy mają wyznaczone przychodzą w mundurach i w komplecie. Oni razem z policją kierują ruchem. Wdzięczni jesteśmy władzom Miasta za wyznaczenie parkingów. Zamknięcie ruchu drogowego nastąpi o godz. 21.00. Obowiązuje zakaz handlu przy Alei NMP i na ul. Tomaszowskiej, a także zakaz parkowania samochodów. Musi być wolne przejście dla wiernych podczas procesji. Kramarze ustawiają stragany na placu przy starej gminie. Tą sprawą zajmą się strażacy z K-du. Będzie namiot Caritasu.

1. 3. Plan posługi strażaków w dniu 2 lipca:

Pojazdy kierujemy na parkingi jak w niedzielę – 1 lipca. Prosimy bardzo mieszkańców Podklasztorzu o otwieranie bram i udostępnienie miejsc na parkowanie samochodów. Prosimy mieszkańców całego Krasnobrodu o dekoracje domów i posesji flagami i obrazami Matki Boskiej. Sprzątanie kościoła i otoczenia we wtorek  – 3 lipca – od godz. 8.00. Do tej pracy prosimy mieszkańców Dominikanówki. Przynosimy ze sobą wiadra i ścierki.

1. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych, za wyjątkiem Łuszczacza.

1. Inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary na Sanktuarium: bezimiennie – 150zł., dwa razy po 100 zł. i dwa razy po 50 zł.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5.00 zł. A w nim m.in. o pielgrzymce do naszego Sanktuarium i „Co się dzieje z Kościołem w Niemczech?” i wywiad z O. Augustynem Pelanowskim.
    3. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej