OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.06.2017r.

XII Niedziela Zwykła
  26 VI 2017 r.

W tym tygodniu:

1. Trwa Nowenna przed uroczystością Odpustu Pani Krasnobrodzkiej. Codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy tak, jak w każdą niedzielę. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej: tzw. „Świętopietrze”.
3. W piątek po Mszy św. wieczorowej zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.
4. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe. Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy na nocną procesję. W tym roku wypada na następujące miejscowości:
I ołtarz – MW I i II Przerwa,
II ołtarz – Podklasztor – ul. Sobieskiego i Marysieńki,
III ołtarz – Podklasztor – ul. Tomaszowska i Konopnickiej,
IV ołtarz – Podklasztor – Al. NMP, Łąkowa i Słoneczna,
V ołtarz (przy kaplicy Objawień na wodzie) – Majdan Mały.
W sprawie dekoracji kontaktujemy się z ks. Zbigniewem (tel. 786-807-814)
5. W sobotę, rozpoczynamy uroczystości odpustowe w naszym Sanktuarium:
Oto program odpustu:
Godz. 18.00 – uroczysta Msza św. – słowo Boże głosi Ks. dr Jerzy Smoleń – Tarnów
Godz. 19.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krasnobrodzkiej.
Godz. 21.00 – Powitanie pielgrzymów i parafian. Apel Maryjny – prowadzi Ks. Bp Marian Rojek i Procesja Różańcowa do Kaplicy Objawień na Wodzie – homilie przy poszczególnych stacjach głosi Ks. dr Jerzy Smoleń. Cudowny obraz Matki Boskiej Krasnobrodzkiej z kościoła do bramy niosą kapłani rodacy, a w bramie obraz przejmują mieszkańcy MW I i II Przerwy i oni przy swoim ołtarzu odmawiają dziesiątek różańca. Z kolei obraz będą przenosić mieszkańcy ul. Sobieskiego i Marysieńki, następnie mieszkańcy ul. Tomaszowskiej i Konopnickiej, potem Al. NMP, Łąkowej i Słonecznej i wreszcie mieszkańcy Majdanu Małego. Delegacje w/w miejscowości przy swoim ołtarzu odmawiają I-szą część modlitwy „Zdrowaś Maryjo”, a drugą część uczestnicy procesji.
Ołtarze rozbieramy po zakończeniu uroczystości w poniedziałek rano i poszczególne elementy odwozimy tam, skąd były wzięte. Bardzo proszę, aby dla utrzymania porządku na procesję nocną przyszli w mundurach już tradycyjnie strażacy z Wólki Husińskiej, Grabnika i Majdanu Małego. Procesję obsługują pielgrzymi.
Około godz. 22.30 Pasterka Maryjna. Uroczystościom wieczornym przewodniczy – J.E. Ks. Biskup Adam Wodarczyk – Biskup Pomocniczy z Katowic. Będzie również obecny Pasterz naszej diecezji bp Marian Rojek.
W niedzielę – 2 lipca – Odpust Matki Bożej Jagodnej:
Godz. 6.40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00 – Słowo Boże głosi Ks. dr Jerzy Smoleń
Godz. 12.00 – Suma odpustowa – Celebra i Słowo Boże – J.E. Ks. Biskup Adam Wodarczyk Biskup Pomocniczy z Katowic. Procesję obsługuje OSP z Majdanu Wielkiego.
III. Sprawy porządkowe:
Wdzięczni jesteśmy policji i strażakom za gotowość i podjęte przygotowania do zapewnienia porządku. Wszystkich prowadzących handel bardzo prosimy, aby 1 i 2 lipca nie sprzedawali alkoholu pod każdą postacią. Nie możemy kalać naszych największych uroczystości w Krasnobrodzie.
1. Plan posługi strażaków na 1 lipca:
a) od strony Zamościa – OSP z Hutek i Dominikanówki stoją na wysokości Urzędu Gminy i pojazdy kierują ul. Lelewela w rejon cmentarza grzebalnego,
b) od strony Tomaszowa – OSP Krasnobród pojazdy ustawiają przy ul. Tomaszowskiej i kierują ul. Sobieskiego na wygon za Kaplicą Objawień i pod Turzyniec,
c) od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego pojazdy ustawiają za Kaplicą Objawień,
d) Klasztor i podwórze – OSP z Hutkowa. Na podwórze wpuszczają tylko księży. Wyżej wymienione jednostki przychodzą w mundurach i w komplecie. Zamknięcie ruchu drogowego nastąpi o godz. 21.00. Obowiązuje zakaz handlu przy Alei NMP i na ul. Tomaszowskiej, a także zakaz parkowania samochodów. Musi być wolne przejście dla wiernych podczas procesji. Kramarze ustawiają stragany na placu przy starej gminie. Tą sprawą zajmą się strażacy z K-du. Służbę zdrowia prosimy o stałe dyżury w kancelarii organisty na dolnym korytarzu. Będzie też namiot Caritasu.
2. Plan posługi strażaków w dniu 2 lipca:
a) od strony Tomaszowa – OSP z Zielonego
b) od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego
c) od strony Zamościa – OSP z Wólki Husińskiej
d) Klasztor i podwórze – OSP z Klocówki
e) utrzymanie porządku w zakresie handlu – OSP z Krasnobrodu
3. Pojazdy kierujemy na parkingi jak 1 lipca. Ze względu na to, że brakuje nam miejsc parkingowych prosimy mieszkańców Podklasztorzu o otwieranie bram i przyjmowanie przybyszów na parkowanie samochodów. Prosimy mieszkańców całego Krasnobrodu o dekoracje domów i posesji flagami i obrazami Matki Boskiej. Sprzątanie kościoła i otoczenia w poniedziałek – 3 lipca – od godz. 8.00. Do tej pracy prosimy mieszkańców z całego Majdanu Wielkiego. Przynosimy ze sobą wiadra i ścierki.
4. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych, za wyjątkiem Łuszczacza, gdzie Msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00.

Inne:

1. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5.00 zł. i u Siostry Jadwigi miesięcznik Egzorcysta.
2. Przyjmujemy już wpłaty na III kwartał prenumeraty „Niedzieli” w cenie 65 zł.
3. W 100. rocznicę urodzin Krystyny Sokolnickiej córki ostatniego właściciela Krasnobrodu Kazimierza Fudakowskiego KDK organizuje i zaprasza na spotkanie pt. „Krasnobród moich wspomnień”. Odbędzie się ono 27 czerwca 2017 roku o godz. 19.30 na dziedzińcu Sanatorium Rehabilitacyjnego w Krasnobrodzie. Więcej tutaj.
4. W dniu 2 lipca i w każdą niedzielę wakacji będzie autobus z Majdanu Małego przez Majdan Wielki do Krasnobrodu. Wyjazd o godz. 7.30 i o godz. 11.00. Powrót po Mszy św.
5. Exodus Młodych będzie w tym roku od 4 do 7 lipca będzie w Zwierzyńcu. Zachęcamy młodzież do rejestrowania się na stronach internetowych i wyjazdu.
6. Krzyż Papieski będziemy gościli w naszej parafii 14 lipca. Uroczystości poprzedzą rekolekcje, które poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik – kapelan Zakładu Karnego w Zamościu. Prosimy o modlitwę, byśmy godnie się do tego wydarzenia przygotowali.
7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medżugorje w lipcu i w sierpniu.

Przeczytaj także...