OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.08.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Sanktuarium odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w Łuszczaczu o godz. 8.00. Po każdej Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.
    2. Po sumie w salce spotkanie wszystkich członków Legionu Maryi.
  2. W tym tygodniu:
    1. W poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę bł. Bronisławy – jest to również 79 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
    2. Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego odbywać się będzie w następującym porządku:

Majdan Wielki – piątek – godz. 10.00

Łuszczacz – piątek – godz. 11.00

Krasnobród dla szkół krasnobrodzkich i pozostałych dzieci i młodzieży z całej parafii – sobota – godz. 11.00.

Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

1. Od soboty powraca zwykły porządek codziennych Mszy św., a więc 7.00, 7.30 i 18.00, w sobotę 7.00, 8.00 i 18.00.
  2. W sobotę z racji pierwszej niedzieli miesiące po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. Wznawiamy już odprawianie Mszy św. w kościołach filialnych w godzinach jak to było przed wakacjami. Dla przypomnienia: Łuszczacz 8.00, Wólka Husińska godz. 9.30, Dominikanówka godz. 8.00, Majdan Wielki godz. 9.30, Majdan Mały godz. 11.00, Hutków godz. 8.00. Prosimy ustalić kolejkę przyjeżdżających po księdza.
    2. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. W Sanktuarium po Sumie procesja, którą obsługują strażacy z Dominikanówki. Po procesji konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc wrzesień. Prośba do zelatorek i zelatorów o dostarczenie w przyszła niedzielę aktualnej listy wszystkich członków należących do koła żywego różańca.
  1. Inne:
    1. W poniedziałek – 3 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w Krasnobrodzie, Majdanie Wielkim i Łuszczaczu o godz. 8.30.
    2. Dziękujemy harcerzom i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej za posprzątanie terenu przy kaplicy św. Rocha po odpuście.
    3. W dniu 8 września (sobota) w święto Narodzenia NMP mamy parafialny odpust Matki Boskiej Siewnej.
    4. 9 września o godz. 12.00 w naszym Sanktuarium Dożynki Diecezjalne – prosimy, aby każda wioska przygotowała wieniec i dary ołtarza.
    5. Legion Maryi organizuje doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 7 – 8 września. br. Wyjazd 7 września o godz. 4.30 z przystanku autobusowego przy kościele. Powrót w dniu następnym w godzinach wieczorowych. Koszt pielgrzymki 70 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. Zapisy u księży w zakrystii.
    6. Proszono nas, by ogłosić, że w Ruszowie, gmina Łabunie za tydzień organizowana jest impreza charytatywna, której dochód przeznaczony jest dla małej Kingi, dla której składaliśmy ofiary w lipcu. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
    7. Modlitwa do Pani Roztocza