OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.05.2018 r.

• W dniu dzisiejszym:
    1. I Komunia św. dzieci klas III o godz. 12.00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
    2. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
    3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Przeznaczone są na kontynuację prac przy elewacji naeszgo Sanktuarium.
    4. Po Sumie odbędzie się modlitewne spotkanie Legionu Maryi.
  • W tym tygodniu:
    1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek o godz. 19.00.
    2. W środę w Majdanie Wielkim odbędą się uroczyste obchody kolejnej rocznicy nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Początek o godz. 8.30 w kościele filialnym św. Brata Alberta.
    3. W środę także o godz. 18.00 celebracją Mszy świętej o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się Wieczór Chwały. Homilię wygłosi O. Joseph Vadakkel, który w Europie zakłada centra Eucharystyczne. W lipcu 2016 r. głosił w naszej parafii rekolekcje Eucharystyczne. Podczas Wieczoru Chwały O. Joseph poprowadzi modlitwy o uzdrowienie od Boga.
    4. W najbliższy czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Procesja odbędzie się ulicą 3 Maja. Mieszkańców ulicy prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Po materiały na ołtarze prosimy zwracać się w środę po południu do ks. Bogdana. W piątek rano rozbieramy ołtarze i poszczególne elementy odwozimy tam skąd je braliśmy. Policję prosimy o kierowanie ruchem podczas procesji. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Suma a po niej procesja i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. W kościołach filialnych Msze św. odprawimy w godzinach tradycyjnych. Na procesję zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Dzieci z klas III przyjdą w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy obsługujących procesję w strojach procesyjnych, chór, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków – dziewczynki i chłopcy. Procesje obsługuje OSP z Hutkowa.
    5. W I Piątek miesiąca spowiedź będzie rano i po południu już od godz. 17.00. Prosimy, by z niej skorzystali kandydaci do bierzmowania, ich rodzice, rodzice chrzestni, rodzeństwo i świadkowie.
    6. W piątek też rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Uczęszczajmy licznie na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
    7. W sobotę będziemy przeżywali w Sanktuarium Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych. Będzie jej przewodniczył Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Rozpocznie się Drogą Krzyżową na Kalwarii o godz. 10.00. O godz. 11.30 będzie Msza św.
    8. Tego też dnia o godz. 16:00 ksiądz biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży III klas gimnazjalnych. W tym roku do sakramentu bierzmowania przystąpią 102 osoby. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
    9. Jest to też I Sobota miesiąca. Będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie po Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. W Sanktuarium będziemy gościli Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Gospodyń Wiejskich. O godz. 11.00 będzie Droga Krzyżowa, o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Miłosława Żura – ekonoma diecezji, a potem procesja różańcowa do Kaplicy na Wodzie. Z tej racji nie będzie procesji eucharystycznej.
  • Inne:
    1. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. Jest w nim wiele ciekawych artykułów. Także coś o nas.
    2. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.