OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.05.2017r.

Wniebowstąpienie Pańskie
  28 V 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Ofiary na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne naszej diecezji.
2. Na Mszy św. o 12.00 – I Komunią dzieci klas III. 92 osoby przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.
3. Po sumie Modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

II. W tym tygodniu:

1. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiana jest po Mszy św. wieczornej. Będzie też tzw. Biały Tydzień dla dzieci klas III.
2. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i świadków bierzmowania będzie we wtorek od godz. 17.00, a po Mszy św. próba przed bierzmowaniem.
3. W środę w święto Nawiedzenia NMP będziemy tradycyjnie gościli Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych. O godz. 10.00 będzie zbiórka pod Kaplicą na Wodzie i tam różaniec. Potem przejście do Sanktuarium i czas na spowiedź. O godz. 11.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Mariusza Leszczyńskiego. Msza św. z sakramentem bierzmowania będzie o godz. 16.00.
4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego. W Sanktuarium będą o godz. 17.30.
5. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek będzie nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18.00. Po nim uroczyste czuwanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.
6. W sobotę o godz. 11.00 próba chórku dziecięcego. Także o 11.00 – zbiórka ministrantów.

III. W przyszłą Niedzielę:

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Kończy się okres Wielkanocy i czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Wólki Husińskiej.
2. W parafii pw. Zesłania Ducha Świętego odpust parafialny – Suma o godz. 12.00. Podobne odpusty są w Łabuniach.
3. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

1. Bóg zapłać ofiary na Sanktuarium, za te ofiary zostały m.in. odnowione dwie kolejne puszki na komunikanty. Niech Pani Roztocza wynagradza hojność waszych serc.
2. Jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” w cenie 5 zł. A w nim wiele ciekawych artykułów. Jest też dostępny w dewocjonaliach miesięcznik „Egzorcysta”.