OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.04.2018r.

 • W dniu dzisiejszym:
  1. Dziś, z racji ostatniej niedzieli kwietnia, o godz. 12.00 będzie Msza św. na cmentarzu grzebalnym za zmarłych polecanych w wypominkach i zmarłych naszych przodków. W zakrystii można jeszcze składać wypominki.
  2. Dziś też modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg.
 • W tym tygodniu:
  1. Jutro dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Wesprzyjmy go naszą modlitwą.
  2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. W tym czasie wielbić będziemy Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem Litanii Loretańskiej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W kościołach filialnych oraz przy krzyżach i figurach wierni odprawiają o dogodnej dla siebie porze.
  3. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Jest to również dzień Ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Sanktuarium i w kaplicach dojazdowych w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 część artystyczną przedstawią uczniowie Zespołu Szkół Podstawowych. Następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej przemarsz delegacji i uczestników pod Pomnik Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Na ten dzień dekorujemy domy, zakłady pracy i instytucje państwowe flagami narodowymi i Emblematami Maryjnymi.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Spowiedź I piątkowa na Mszy o 7.00, 7.30 i 18.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. W sobotę 5 maja odbędą się święcenia diakonatu w Katedrze Zamojskiej.
 • W przyszłą niedzielę
  1. Modlitewne spotkanie Legionu Maryi po Mszy św. o godz. 12.00.
  2. Taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
 • Inne:
  1. Cieszymy się, że znalazło się 13 fundatorów drzewek lipowych na cmentarzu przykościelnym. W dniu wczorajszym każdy mógł swoją lipkę okopać i podlać. Bóg zapłać wszystkim. Następne czekają na opiekunów.
  2. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim, którzy segregowali śmiecie na cmentarzu i je wywozili. W piątek z Hutek i z Róży.  W sobotę z Klocówki, z Podklasztoru oraz harcerze.  Dziękujemy pracownikom p. Sawulskiego za wywiezienie szkła, a pracownikom MPGK za wywiezienie plastików. Dziękuję też tym wszystkim, którzy rozumieją potrzebę segregacji śmieci.
  3. Polecamy Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
  4. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej w intencji Ojczyzny.

Przeczytaj także...