OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.10.2017r.

I. W dniu dzisiejszym:
1. Bóg zapłać za ofiary złożone budownictwo sakralne naszej diecezji.
2. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
3. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie przygotowali przepiękne przedstawienie pt. Idziemy naprzód z nadzieją”. Będziemy je mogli zobaczyć dziś po Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.

II. W tym tygodniu:
1. Nabożeństwa różańcowe dziś i jeszcze jutro będą o godz. 16.30. Natomiast w listopadzie będzie to różaniec połączony z czytaniem wypominków i będzie codziennie także o godz. 16.30. Zapraszamy.
2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym – godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Po Sumie procesja żałobna na cmentarz. Zakończenie procesji przy grobach żołnierskich, gdzie zostanie odczytany modlitewny apel poległych. Po procesji poświęcenie pomników i krzyży – rozpoczęcie od strony szkoły.
3. W tym roku nie będzie tego dnia Drogi Krzyżowej na cmentarzu, gdyż po południu będziemy gościli u nas O. Enrique Porcu z Brazylii. To on razem z O. Antonello Cadeddu głosili rekolekcje dla wszystkich kapłanów naszej diecezji. O. Enrique przylatuje specjalnie do naszego Sanktuarium tylko na pół dnia. Spotkanie z nim będzie miało następujący przebieg: 1 listopada – w środę – o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja i modlitwa uwielbienia i o 17.00 Msza św. Zapraszamy i prosimy o modlitwę.
4. W tym roku Seminarium Duchowne naszej diecezji odwołało kwestę na naszym cmentarzu. W związku z tym wypominki będziemy w tych dniach przyjmować tylko w Sanktuarium. Zachęcamy, by kartki wypominkowe wypełniać czytelnie i składać w zakrystii.
5. W czwartek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane Dniem Zadusznym. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 żałobna procesja na cmentarz, zakończenie przy Pomniku Powstańców z 1863 r. Po procesji poświęcenie krzyży i pomników. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie ma Mszy św. w kościołach dojazdowych.
6. Jest to też I czwartek miesiąca. I uwaga: na godz. 16.30 zapraszamy wszystkie rodziny, z których ktoś odszedł do Pana od ubiegłorocznego Dnia Zadusznego. Będziemy imiennie wyczytywali tych zmarłych i zapalali symboliczny znicz.
7. W tym tygodniu jest też I piątek i I sobota miesiąca..

III. W przyszłą niedzielę:
1. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium i w kościołach dojazdowych wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenie się Sercu Jezusowemu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

1. Od 1 do 8 listopada włącznie możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
2. Odpust zupełny można także uzyskać w Dniu Zadusznym przez nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie wyżej podanych modlitw. W związku z tym niech w Dniu Zadusznym będą otwarte wszystkie kaplice dojazdowe i kościół parafialny. Jednorazowo można uzyskać odpust tylko dla jednego zmarłego.
3. Jutro i pojutrze chcemy wywozić śmiecie z cmentarza. Zapraszamy jutro mieszkańców Jacni od nru 71 do końca miejscowości, a na wtorek mieszkańców Hutkowa. A nazbierało się śmieci wiele. Prosimy też o segregację śmieci. Cmentarz jest wizytówką parafii, bo świadczy o naszym szacunku dla zmarłych naszych przodków.
4. Zapraszamy do obejrzenia na korytarzu wystawy plastycznej „Młodzi świadkami nadziei”. Ta wystawa to owoc międzyszkolnego konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół w Krasnobrodzie pod okiem p. Haliny Gontarz. Panu zaś Andrzejowi Gontarzowi dziękujemy za rzeźbę Matki Bożej przy Kaplicy na Wodzie. Figurę tę ufundowali pp. Agnieszka i Kazimierz Adamczukowie. Niech Bóg im błogosławi.
5. Burmistrz Krasnobrodu informuje mieszkańców oraz inne osoby, które w dniu 1 listopada zamierzają nawiedzić cmentarz parafialny w Krasnobrodzie o czasowej zmianie organizacji ruchu na ulicy Spokojnej. Zmiana organizacji polega na czasowym wyłączeniu z ruchu kołowego odcinka ulicy Spokojnej od skrzyżowania z ulicą Tomaszowską do końca muru okalającego cmentarz parafialny na wysokości pomnika Powstańców Styczniowych potocznie zwanego „Pomnikiem Orła”. Czasowe wyłączenie obowiązywać będzie w dniu 1 listopada od godz. 8:00 do godz. 15:00. Wyłączenie z ruchu części ulicy Spokojnej podyktowane jest względami bezpieczeństwa.
6. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach od 28 grudnia do 3 stycznia.
7. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł. W tym numerze są bardzo ciekawe artykuły m.in. o tajemnicy świętych obcowania.