OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.07.2017r.

XVII Niedziela Zwykła
30 VII 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym:
1. Dziękujemy Ojcu Profesorowi Andrzejowi – Kapucynowi, za obecność i dzielenie się Słowem Bożym.
2. O godz. 12.00 na cmentarzu grzebalnym odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii.

II. W tym tygodniu:
1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas wspomnienia narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia na ten miesiąc abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych.
2. W środę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Papieża). W tym też dniu wyrusza XXXV piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. I wspierania pielgrzymów w duchowym pielgrzymowaniu. Dziękujemy osobom, które wsparły pielgrzymów. Z naszej parafii idzie grupa kilku osób.
3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. I piątek miesiąca – Msze św. ku czci NSPJ o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św. I sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18.00.
4. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich kapłanów, szczególnie proboszczów.

III. W przyszłą niedzielę:
1. Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Suchowoli.
2. W Dominikanówce o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty odpust ku czci św. Dominika. Spowiedź dla mieszkańców Dominikanówki w sobotę o godz. 19.00.
3. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Majdanu Małego. Po procesji konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc sierpień.
4. Zapraszamy na kolejny koncert organowy. Będziemy gościli pana Bartosza Patryka Rzymana z Wrocławia. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

1. Pragniemy też serdecznie podziękować tym, którzy w ostatni piątek i sobotę segregowali i wywozili śmiecie z cmentarza. W piątek z Majdanu Wielkiego – I Przerwa i Saki byli: z ciągnikami: Dariusz Gajewski, Grzegorz Koperwas i Bolesław Piskor. Pracowali: Patrycja Gajewska, Dorota Grodzka, Małgorzata Gromek, Wioletta Koperwas, Urszula Kostrubiec, Czesława Krycka, Katarzyna Nędzyńska, Lucyna Nędzyńska, Barbara Rembisz, Zofia Smalera, Przemysław Koperwas, Daniel Kostrubiec, Grzegorz Nędzyński, Mateusz Piskor, Jerzy Smalera. W sobotę z Jacni numery 1-70 byli: z ciągnikiem Jacek Kniaź. Pracowali: Elżbieta Kniaź, Jadwiga Tyrka, Kazimiera Szykuła, Marian Juszczak, Ryszard Monastyrski, Roman Pakuła i Sławomir Szykuła. Nad pracami czuwał Jarosław Sprężyna. Dziękuję też Krzysztofowi Osuchowi i strażakom z Wółki Husińskiej za usunięcie odłamanego konara brzozy. Niech Bóg błogosławi wam i waszym rodzinom.
2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. Wiele w nim o „Sekretach książęcej rodziny”, ciekawy artykuł; „Gdzie jest Polska?”, o wędrówkach po Turcji i Kazachstanie, a także o nas jako o „Nadzwyczajnej peregrynacji Krzyża” – opowieść państwa Trafalskich – „właścicieli Krzyża”. Jest też numer „Naszej Arki” o Jubileuszu Koronacji Obrazu Jasnogórskiego i numer specjalny „Naszej Arki” o początku Drogi św. Jakuba z Polski. U Siostry Jadwigi są jeszcze karty wstępu na 26 sierpnia na stadion zamojski – rekolekcje z ojcami Enrique i Antonello.
3. W Górecku Kościelnym odbędzie się w przyszłą niedzielę XXII Festiwal Pieśni Maryjnej. Początek o godz. 10.00.
4. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej w intencjach Jubileuszu naszej diecezji, za dzieła ewangelizacji i o uświęcenie kapłanów.