Zaproszenie na uroczystości 155. rocznicy bitwy Powstania Styczniowego pod Krasnobrodem

Zgodnie z programem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Krasnobród w dniu 24 marca 2018 roku odbędzie się uroczystość związana z 155. rocznicą bitwy Powstańców Styczniowych z Moskalami pod Krasnobrodem.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury referatem pt. „Kult Matki Boskiej w czasie Powstania Styczniowego”, wygłoszonym przez ks. prof. dr. hab. Edwarda Walewandra, oraz programem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Krasnobrodzkie.

Kolejnymi punktami obchodów będą przemarsz uczestników pod pomnik Powstańców Styczniowych na miejscowym cmentarzu, modlitwa za Powstańców i złożenie wiązanek.

Zwieńczeniem uroczystości będzie Msza św. w krasnobrodzkim Sanktuarium Maryjnym. Przewodniczył jej będzie ks. prof. dr hab. Edward Walewander, który wygłosi również kazanie pt. „Testament duchowy Powstania Styczniowego”.

Organizatorzy tej uroczystości, którymi są: Burmistrz Krasnobrodu, Krasnobrodzki Dom Kultury, Parafia Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, Zespół Szkół w Krasnobrodzie oraz Komitet organizacyjny obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Krasnobród serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu.