I. W dniu dzisiejszym:
- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.
- Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie Komunia Rocznicowa dzieci klas IV.
- Uroczystości upamiętniające 83 rocznicę bitwy pod Różą oraz pomordowanych mieszkańców Róży i Łuszczacza odbędą się dzisiaj w Róży. Początek uroczystości o godz. 10.00. Msza św. Polowa o godz. 11.00.
- Strażacy w Dominikanówce świętują dzisiaj 70 rocznicę powstania straży pożarnej. Msza św. o godz. 14.00.
- W parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego uroczysty odpust – Suma o godz. 12.00
II. W tym tygodniu:
- Jutro święto NMP Matki Kościoła dawniej zwane drugim Dniem Zielonych Świąt – Msze św. w Sanktuarium w porządku niedzielnym, w kościołach filialnych: Łuszczacz o 16.00, Wólka Husińska 17.30, Dominikanówka 16.00, Majdan Wielki 17.00, Majdan Mały 18.00, Hutków 16.00.
- We wtorek, z okazji Dnia Matki, organizowana jest Pielgrzymka Matek dzieci niepełnosprawnych do naszego Sanktuarium. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem J.E. Bpa Mariana Rojka.
- Spowiedź dla dzieci i rodziców przed I Komunią św. w piątek o godz. 16.00.
- W najbliższą sobotę będziemy gościć w naszym Sanktuarium Pielgrzymkę Chorych naszej diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 10.00. O godz. 11.30 będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Bpa Mariusza Leszczyńskiego.
- Uroczyste celebrowanie sakramentu bierzmowania będzie w najbliższą sobotę o godz. 16.00.
III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Trójcy Najświętszej
- Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie Pierwsza Komunia św. dzieci klas III. Będziemy wdzięczni, gdy ławki w kościele pozostaną do dyspozycji dzieci i ich rodziców.
- Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
IV. Inne:
- Bóg zapłać za ofiary składane na prace remontowe prowadzone przy naszym Sanktuarium i parafii: rodzice dzieci z Komunii Rocznicowej – 1500 zł.; z Piaseczna – 400 zł.; z Biłgoraja – raz 340 zł. i raz 200 zł.; z Hrubieszowa – raz 300 zł. i raz 100 zł.; z Grodziska – 250 zł.; z Rudnika – 200 zł.; z Przeworska – 150 zł.; z Tereszpola i z Tomaszowa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 2000 zł., raz 500 zł., raz 200 zł. i raz 50 zł.; z Norwegii – 930 zł.; z Kalinowic – 770 zł.; z Zamościa – raz 500 zł. i raz 100 zł.; z Nowej Wsi – 200 zł. i z Kwidzyna – 100 zł.; Poprzez wpłatomat i poprzez stronę internetową – wpłynęło 480 zł. Niech Matka Boska wynagrodzi każdy dar serca. Przy kaplicy św. Onufrego pozostała do zrobienia podsufitka, no i trwają intensywne prace w starym domu pielgrzyma.
- Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 12 zł.
- W dniu wczorajszym pięciu naszych ministrantów po rocznym przygotowaniu przyjęło w Zamościu z rąk ks. Biskupa posługę lektoratu. Trzech ministrantów z Krasnobrodu: Franciszek, Borys i Dawid i dwóch z Wólki Husińskiej: Dominik i Mateusz. Gratulujemy im i ich rodzicom.
- W piątek dzień skupienia dla młodzieży z klas ósmych. Zapraszamy też uczniów szkół średnich oraz studentów. Wiele ciekawych gości i świadectw. Zapisy i szczegóły u ks. Łukasza.
- Dziękujemy wszystkim którzy pomagają przy pracach w domu pielgrzyma …,
- Otrzymaliśmy taką piękną informację: „W dniu dzisiejszym na moją prośbę stawili się strażacy z jednostek OSP Krasnobród, OSP Wólka Husińska, OSP Zielone, OSP Grabnik, OSP Malewszczyzna, OSP Hucisko, OSP Stara Huta i OSP Hutków. Dzięki wspólnej pracy udało się nam wyremontować drewniane balustrady przy schodach wokół Kaplicy Św. Rocha. Materiał został przekazany przez Nadleśnictwo Zwierzyniec. Pracowało 30 strażaków. Podpisał – Kazimierz Misztal – Burmistrz Krasnobrodu. Dziękujemy serdecznie.