Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 31 V 2026 r.

I. W dniu dzisiejszym:

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Przeznaczone są na budownictwo sakralne naszej diecezji.
  2. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie
    i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

II. W tym tygodniu:

  1. Dzieci I-komunijne odprawiają tzw. Biały Tydzień. Przychodzą z rodzicami na godz. 18.00.
  2. Jutro rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. W naszym Sanktuarium nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, będą odprawiane codziennie o godz. 17.40, czyli przed Mszą św. o godz. 18.00. Chciejmy uczęszczać na to nabożeństwo, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie.
  3. Jutro będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu. Zapraszamy tego dnia wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00.
  4. W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
    Procesja odbędzie się na ulicy 3 Maja. Mieszkańców ulicy prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Po materiały na ołtarze prosimy zwracać się w środę po południu. W piątek rano rozbieramy ołtarze i poszczególne elementy odwozimy tam skąd je braliśmy. Policję prosimy o kierowanie ruchem podczas procesji. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Suma a po niej procesja i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. W kościołach filialnych Msze św. odprawimy w godzinach tradycyjnych.
    Na procesję zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne, obsługujących procesję orkiestrę
    w strojach procesyjnych, chór, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków – dziewczynki i chłopcy. Procesje obsługuje OSP z Dominikanówki.
  5. W Boże Ciało po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta i Msze św. o godz. 7.00, 7.30
    i 18.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu.

III. W przyszłą niedzielę:

  1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc czerwiec.
    W Sanktuarium po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Majdanu Wielkiego.

IV. Inne:

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na prace remontowe przy Sanktuarium: z Krasnobrodu – 1000 zł.; bezimiennie – 500 zł.; z Lubyczy – 200 zł.; z Biłgoraja i Woli Gałęzowskiej – po 100 zł. Na konto wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 300 zł. i raz 100 zł.; ze Świdnika – 300 zł.; z Poznania – 200 zł.; z Polan i z Sitańca Wolicy – po 150 zł.; z Zamościa – raz 100 zł., raz 50 zł. i raz 20 zł.; ze Słupska – 100 zł. Poprzez wpłatomat stojący w kruchcie, czyli przy wejściu do Sanktuarium i poprzez stronę internetową – wpłynęło 130 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wynagrodzi każdy dar serca. Dziękujemy mężczyznom ze wspólnoty Galilea i z Wojowników Maryi oraz naszym lektorom za prace przy domu pielgrzyma w podwórku.
  2. Dziękujemy też rodzicom dzieci I komunijnych i rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza na ołtarze na Boże Ciało i procesję odpustową w kwocie po 5000 zł.
  3. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 12 zł. A w tym numerze m.in. o tym jak mówić dziecku o Panu Bogu..