Diecezjalno-Gminne Święto Plonów 2020

UWAGA!

Diecezjalno-Gminne Święto Plonów odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę września, tj. 13.09.2020 r. w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie.

Podobnie jak wiele innych uroczystości, tak i dożynki, ze względu na ograniczenia związane z Covid-19, będą miały inny przebieg niż dotychczas.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników święta plonów organizatorzy, którymi są: Biskup Zamojsko-Lubaczowski, Duszpasterz Rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i Burmistrz Krasnobrodu, zdecydowali o znacznie skromniejszej formie organizacyjnej tego wydarzenia.

Nie będzie tradycyjnego korowodu dożynkowego. Delegacje z wieńcami będą gromadziły od razu na placu przy sanktuarium, gdzie odbędą się uroczystości, a nie jak zwykle bywało przy Kaplicy Objawień na Wodzie.

Głównym punktem uroczystości dożynkowych będzie Msza św., która rozpocznie się o godz. 12.00. Poprzedzi ją od godz. 11.30 koncert Zespołu Folklorystycznego „Wójtowanie” z Krasnobrodu.

Mszy św. przewodniczył będzie J.E. ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński – Biskup Pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną w programie dożynek w tym roku nie będzie też części artystycznej z koncertami zespołów oraz części wystawowej, która zwykle odbywała się na placu w sąsiedztwie sanktuarium.

Wszyscy uczestnicy uroczystości dożynkowych zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Delegacje z wieńcami dożynkowymi, które chcą uczestniczyć w Diecezjalno-Gminnym Święcie Plonów proszone są aby zgłaszać swój udział w Krasnobrodzkim Domu Kultury, tel. 84 660 71 17, e-mail: kontakt@kultura.krasnobrod.pl.