OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.11.2018 r.

 1. W dniu dzisiejszym:
  1. Wczoraj ks. Biskup Marian Rojek dokonał poświęcenia Domu Sióstr Imienia Jezus (dawna organistówka) i kaplicy w tym domu.
  2. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium i w kościołach dojazdowych wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenie się Sercu Jezusowemu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu:
  1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. W piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – „Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Módlmy się szczególnie za Ojca Świętego Franciszka.
  3. W sobotę próba scholki dziecięcej o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
 • W przyszła niedzielę:
  1. Obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona programem patriotycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach. Po Mszy św. poświęcenie lipowej Alei Niepodległości przy Sanktuarium, przemarsz pod pomnik 100-Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tam po okolicznościowym przemówieniu Burmistrza nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika oraz wmurowanie kapsuły czasu. Dalsza część obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury, gdzie o godz. 15.00 będzie Koncert dla Niepodległej. Wręczenie pamiątkowych medali 100-lecia Niepodległości oraz zabawa retro. Burmistrz Krasnobrodu, Pracownicy KDK i ks. Proboszcz serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  2. Obchodzimy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  3. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu św. – 9 grudnia.
 1. Inne:
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium.
  2. Dziękujemy harcerzom i za uporządkowanie terenu przy Sanktuarium.
  3. Proszono nas, by ogłosić: „Komitet Społeczny Budowy Pomnika 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Krasnobrodzie” zaprasza do wsparcia budowy pomnika upamiętniającego obchodzoną w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomnik będzie odsłonięty podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. Fundusze na pomnik zbierane są na specjalnie w tym celu założonym koncie bankowym. Numer konta i informacje o pomniku podane są na ulotkach, które wyłożone są w przedsionku kościoła.
  4. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł. oraz kalendarze rolnicze książkowe i kalendarze ścienne.
  5. Modlitwa w intencji diecezji.

Przeczytaj także...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.