OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.11.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Wczoraj ks. Biskup Marian Rojek dokonał poświęcenia Domu Sióstr Imienia Jezus (dawna organistówka) i kaplicy w tym domu.
    2. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium i w kościołach dojazdowych wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenie się Sercu Jezusowemu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu:
    1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
    2. W piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – „Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Módlmy się szczególnie za Ojca Świętego Franciszka.
    3. W sobotę próba scholki dziecięcej o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
  • W przyszła niedzielę:
    1. Obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona programem patriotycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach. Po Mszy św. poświęcenie lipowej Alei Niepodległości przy Sanktuarium, przemarsz pod pomnik 100-Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tam po okolicznościowym przemówieniu Burmistrza nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika oraz wmurowanie kapsuły czasu. Dalsza część obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury, gdzie o godz. 15.00 będzie Koncert dla Niepodległej. Wręczenie pamiątkowych medali 100-lecia Niepodległości oraz zabawa retro. Burmistrz Krasnobrodu, Pracownicy KDK i ks. Proboszcz serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
    2. Obchodzimy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
    3. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu św. – 9 grudnia.
  1. Inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium.
    2. Dziękujemy harcerzom i za uporządkowanie terenu przy Sanktuarium.
    3. Proszono nas, by ogłosić: „Komitet Społeczny Budowy Pomnika 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Krasnobrodzie” zaprasza do wsparcia budowy pomnika upamiętniającego obchodzoną w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomnik będzie odsłonięty podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. Fundusze na pomnik zbierane są na specjalnie w tym celu założonym koncie bankowym. Numer konta i informacje o pomniku podane są na ulotkach, które wyłożone są w przedsionku kościoła.
    4. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł. oraz kalendarze rolnicze książkowe i kalendarze ścienne.
    5. Modlitwa w intencji diecezji.