OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.10.2020 R.

TACA NA MISJE – ZA TYDZIEŃ TACA BĘDZIE NA REMONT SANKTUARIUM

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się za tych, którzy głoszą Chrystusa narodom pogańskim. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby misji.
    2. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 pan Mieczysław Komisarczuk będzie przyjmował w zakrystii składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.
    3. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 16.30.

1. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym Sanktuarium odprawiamy przed Mszą św. wieczorową tj. o godz. 16.30, w soboty zaś po Mszy św. Zachęcamy wiernych, a zwłaszcza dzieci i młodzież do codziennego odmawiania Różańca.
    2. We wtorek wspominamy w liturgii Kościoła w. Jana Kantego, w środę bł. Jakuba Strzemię, w czwartek św. Jana Pawła II.

1. Wypada rocznica konsekracji tutejszego kościoła parafialnego – jest to wspólne święto dla wszystkich kościołów konsekrowanych.
    2. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i prace prowadzone w parafii: po 200 zł. – dwa razy z Krasnobrodu, raz z Zamościa i raz z Wrocławia, po 150 zł. – z Krasnobrodu i z Zielonego i po 100 zł. – trzy razy z Krasnobrodu i raz z Suchowoli. Na konto parafii wpłynęły ofiary: (kolejny raz od tych samych rodzin) bezimiennie z Krasnobrodu raz 1000 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł., z Lublina – 1000 zł., z Zamościa – 300 zł. i 40 zł., z Sitańca Wolicy – 150 zł. i z Tomaszowa – 100 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    2. Jak widzicie dzwonnica jest już gotowa. I wieżyczka okuta blachą miedzianą i elewacja. Trwają prace przy dachu klasztoru od dzwonnicy do kościoła. No i bardzo intensywne prace w starej gminie przy elewacji i wewnątrz – prace instalacyjne i wykończeniowe.
    3. Zbliża się miesiąc listopad i uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki wspominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii – wypełnione składamy w zakrystii. Prosimy by porządkować też groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastiki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych.
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł. W zakrystii są jeszcze Kalendarze Katolickiego Radia Zamość w cenie 6 zł. i kalendarze rolnicze po 28 zł.
    5. Modlitwa do Pani Roztocza.