OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.06.2022

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tace przeznaczone na remont Sanktuarium.
    2. W Rzymie rozpoczyna się dzisiaj X Światowe Spotkanie Rodzin i potrwa do 25 czerwca. W Górecku zaś odbędzie się tzw. Exodus Rodzin. Msza św. o godz. 12.00.
    3. Uroczysty odpust ku czci św. Brata Alberta w MW odbędzie się o godz. 12.00. Nie ma dziś Mszy św. w Dominikanówce i Majdanie Małym
    4. W Parku im. Ks. Kazimierza Wójtowicza o godz. 14.00 – Piknik Rodzinny.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30.
    2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.
    3. W czwartek, 23 czerwca, zakończenie Oktawy uroczystości Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00, procesja eucharystyczna na Kalwarii. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Procesję obsługuje OSP z Hutkowa. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbędzie się również w Łuszczaczu o godz. 18.00.
    4. W piątek, Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy” pod zwykłymi warunkami (stan łaski, modlitwa w intencjach Papieża), nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w Krasnobrodzie odprawiona zostanie o godz. 8.15, a w Majdanie Wielkim i Łuszczaczu o godz. 8.30. Spowiedź dla uczniów i nauczycieli w Majdanie Wielkim będzie czwartek o godz. 14.30, spowiedź w Łuszczaczu będzie o godz. 15.30. W Krasnobrodzie zaś spowiedź będzie w czwartek od godz. 17.00. Bardzo proszę rodziców i nauczycieli, by wszystka młodzież i wszystkie dzieci zakończyły rok szkolny z czystymi sercami. By w piątek wszyscy mogli wziąć udział i przystąpić do Komunii świętej.
    6. W czwartek rozpoczynamy też Nowennę przed uroczystością odpustową Pani Krasnobrodzkiej. Będzie po Mszy św. wieczornej.
    7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
    8. W Wólce Husińskiej spowiedź dla mieszkańców z racji odpustu w sobotę o godz. 19.00.
    9. W ramach przygotowań do odpustu Matki Bożej Jagodnej odbędzie się całonocna adoracja w najbliższą sobotę do niedzieli rano. Zapraszamy.

Uroczysty odpust ku czci św. Brata Alberta w MW odbędzie się o godz. 12.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: z Grabnika – 500 zł., z Krasnobrodu i z Sitańca – po 300 zł., z Zamościa – 250 zł., z Adamowa, z Chmielka, z Krasnobrodu, z Tyczyna k. Rzeszowa i dwa razy z Tarnogrodu – po 200 zł., z Kolonii Partyzantów, z Krzeszowa, z Potoku Górnego i z Krasnobrodu – po 100 zł., z Kolonii Partyzantów, z Majdanu Wielkiego i z Kosobud – po 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Gdyni – 500 zł., z Zamościa – 300 zł., 200 zł. i 25 zł., z Zaborecznego, z Kwidzyna i z Lublina – po 100 zł. i z Warszawy – 10 zł. Niech Pani Krasnobrodzka wyprasza wszystkim potrzebne łaski.
    2. Trwają prace instalacyjne na korytarzach, przygotowujemy płytki do kładzenia na korytarzach, zalano w części klasztoru od strony wjazdu na podwórko tzw. chudy beton. Trwają też prace przy tynkowaniu elewacji.
    3. Już za niecałe dwa tygodnie uroczystość odpustowa Matki Bożej Jagodnej. Pragniemy przygotować się jak najlepiej, by także przyjąć pielgrzymów. Zapraszajcie rodziny i znajomych. Będziemy też wdzięczni za pomoc w przygotowaniu posiłku poprzez upieczenie ciasta. Myślmy też o strojach procesyjnych. Ołtarze przygotowują: I – mieszkańcy Alei NMP z ul. Łąkową i Słoneczną, II – Majdan Mały, III – Hutków, IV – ul. Zamojska i przy Kaplicy – mieszkańcy ul. Lelewela.
    4. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 8 zł.
    5. Modlitwa w intencji rodzin.

Ojcze Niebieski,
Przychodzimy do Ciebie
aby Cię uwielbiać i dziękować Tobie
za wielki dar, jakim jest rodzina.
Modlimy się do Ciebie za wszystkie rodziny uświęcone sakramentem małżeństwa.
Niech każdego dnia odkrywają na nowo łaskę, którą otrzymały,
i jako małe Kościoły domowe,
będą zdolne do dawania świadectwa o Twojej obecności
i o miłości, jaką Chrystus miłuje Kościół.
Modlimy się do Ciebie za wszystkie rodziny
doświadczające trudności i cierpienia
z powodu choroby lub okoliczności, które jedynie Ty znasz.
Wspieraj je i uświadamiaj im
drogę do świętości, na którą je powołujesz,
aby mogły doświadczyć Twojego nieskończonego miłosierdzia
i znaleźć nowe sposoby wzrastania w miłości.
Modlimy się do Ciebie za dzieci i młodzież:
niech spotkają Ciebie
i z radością odpowiedzą na powołanie, jakie dla nich zaplanowałeś;
Modlimy się za rodziców i dziadków:
Niech będą świadomi, że są znakami ojcostwa i macierzyństwa Boga
troszcząc się o dzieci, które – ciałem i duchem,
im powierzasz;
oraz znakami doświadczenia braterstwa,
jakie rodzina może dać światu.
Panie, spraw, aby każda rodzina
mogła przeżywać swoje specyficzne powołanie do świętości w Kościele
jako wezwanie do stawania się uczniami misjonarzami,
w służbie życia i pokoju,
w jedności z naszymi kapłanami, zakonnikami i wszystkimi powołaniami w Kościele.
Pobłogosław Światowe Spotkanie Rodzin. Amen