OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.09.2021 R.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Przeżywamy Dożynki Diecezjalno-Gminne. Główne uroczystości o godz. 12.00.
    2. Obchodzimy 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszek przeznaczamy dziś na Katolickie Radio Zamość.

II. W tym tygodniu:

1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Mateusza Apostoła, w czwartek – św. Ojca Pio.

III. W przyszłą niedzielę:

1. W Hutkowie odpust ku czci św. Stanisława Kostki. Suma o godz. 12.00.
    2. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Ksiądz Biskup wyraził zgodę, by ofiary wtedy złożone zostały u nas z przeznaczeniem na remont.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. W trzecią niedzielę miesiąca przeznaczamy je na remont.
    2. Ofiary na Sanktuarium złożyli: bezimiennie z Górecka Starego – 5000 zł., z Komarowa – 1000 zł., z Zamościa 500, 300 i dwa razy po 100 zł. oraz 200 Euro, z Krasnobrodu – 250, trzy razy po 200 zł., trzy razy po 100 zł., z Biłgoraja – dwa razy po 200 zł. i raz 100 zł., z Pabianic – 200 zł. i z Tereszpola – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: Ks. Prof. Edward Walewander z Lublina – 2500 zł., bezimiennie z Krasnobrodu – raz 1000z zł. I raz 200 zł., z Łuszczacza – 350 zł. i z Zaborecznego – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    3. Dziękuję serdecznie osobom, które odpowiedziały na apel i przyszły w poniedziałek, by skuwać i wywozić gruz z kościoła. Napracowali się porządnie: z Podklasztoru – 4 osoby, z Łuszczacza – 3 osoby, z Majdanu Wielkiego – jedna osoba i z Nowej Wsi – jedna osoba. Strażacy z Krasnobrodu…
    4. Trwają prace przy odwiertach. Przeszliśmy już na podwórko, trwają prace przy dachu. W kościele będziemy robili pierwszą wylewkę.
    5. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze książkowe na 2022 r. w cenie 27 zł. i z wieńcami po 6 zł. oraz kalendarze Krasnobrodzkie.
    6. Uroczystości upamiętniające 82 rocznicę poległych żołnierzy Września 1939 r. odbędą się w Zielonym w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
    7. Zachęcamy gorąco do sięgnięcia po tygodnik „Niedziela”.
    8. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do puszki na Katolickie Radio Zamość.
    9. Modlitwa do Pani Roztocza.