OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8.09.2019 r.

1. Odpust Narodzenia N.M.P. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
    2. O godz. 10.30 uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu Świętego. Następny termin chrztu 13 października.
    3. O godz. 12.00 Suma Dożynkowa, przewodniczy i Słowo Boże wygłosi Pasterz naszej Diecezji Ks. Bp Marian Rojek. Zbiórka delegacji z wieńcami przy kaplicy Objawień na Wodzie o godz. 10.30.

1. Uwaga kandydaci do bierzmowania: spotkanie organizacyjne wraz z rodzicami dla wszystkich będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
    2. W środę spotkanie członków Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.
    3. W piątek wspominamy św. Jana Chryzostoma. Z racji 13. dnia miesiąca, jeśli będzie sprzyjająca pogoda, to będzie Msza św. o godz. 18.00 przy Kaplicy Objawień, a po niej nabożeństwo fatimskie.
    4. Uroczystość upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędzie się w miejscowości Zielone przy pomniku żołnierzy września w piątek o godz. 18.00.
    5. Nasz Biskup napisał: „W związku z inicjatywą modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM, która będzie miała miejsce w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września 2019 r.,  zachęcam, by w tym dniu w parafiach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej podjąć wybraną formę wspólnej modlitwy przy Krzyżu Chrystusa”. W naszej parafii w najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy przy Krzyżu Misyjnym przy kościele, a zakończymy przy krzyżu na Księżej Górze. Prosimy wziąć ze sobą latarki, dobre buty i cieplejsze ubrania.
    6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy też chłopców do zapisywania się na ministrantów u ks. Krzysztofa.

1. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jest to też Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
    2. W Łuszczaczu uroczysty odpust Podwyższenia Krzyża świętego – Suma o godz. 12.00. Spowiedź święta w Łuszczaczu w sobotę o godz. 17.00.
    3. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na remont naszego Sanktuarium.
    4. Pan Mieczysław Komisarczuk będzie przyjmował składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL. Będzie też zbiórka do puszek na Katolickie Radio Zamość.
    5. O godz. 15.00 będzie spotkanie osób zainteresowanych Ruchem Odnowy Parafii. Będzie je prowadził ks. Stanisław Zając.

1. Wielkie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w tym tygodniu na remont Sanktuarium. Pewna osoba złożyła 10 tys. zł., z Krasnobrodu – bezimiennie: 300, 2 razy po 100 zł. i 2 razy po 50 zł. Z WH – 400 zł., z Nowej Wsi – 200 zł. i z MW – 100 zł. Na kwiaty dla Matki Bożej pewna osoba złożyła 300 zł. Na konto parafii wpłynęły następujące ofiary: z Kolonii Suchowola – 500 zł., z Lublina – 200 zł. i z Krasnobrodu – 150 i 100 zł. Trwają prace przy dachu klasztoru. Wieniec żelbetowy strony wschodniej czeka na zalanie i jak widać rozpoczęte są prace przy kładzeniu dachówki. Kontynuujemy też prac przy elewacji kościoła i za niedługo przejdziemy na dzwonnicę..
    2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł. U Siostry Jadwigi jest m.in. nowy numer miesięcznika „Egzorcysta”.
    3. Legion Maryi organizuje doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd 13 września (piątek) o godz. 12.30 z przystanku autobusowego na Podklasztorze. Powrót 14 września (sobota) w godzinach wieczorowych. Koszt pielgrzymki 90 zł od osoby. Zapisy w zakrystii u księży. Są jeszcze wolne miejsca
    4. Modlitwa do Pani Roztocza.