Wniebowzięcie NMP

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w naszej parafii uroczysty odpust Matki Boskiej Zielnej. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Wólki Husińskiej. Po procesji poświęcenie ziół, owoców i dewocjonaliów.
    2. Dziękujemy serdecznie ks. Piotrowi Jakubiakowi za obecność pośród nas przez cały dzisiejszy dzień i dzielenie się Słowem Bożym. Drogi Bracie, niech Bóg błogosławi Ci w Twojej posłudze w Irlandii.
    3. Pragniemy też serdecznie podziękować ks. Bogdanowi Nowickiemu za cztery lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Ks. Bogdan idzie do parafii Konkatedralnej w Lubaczowie. Niech Bóg błogosławi na nowej, bardzo odpowiedzialnej placówce.
    4. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w Krasnobrodzie XV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per artem ad astra”. Zapraszamy do Sanktuarium na godz. 19.00, najpierw na koncert organowy koncert muzyki sakralnej w wykonaniu zespołu Lumen i Krasnobrodzkiego Gospelu.

1. Sprzątanie Sanktuarium i otoczenia po odpuście jutro, w poniedziałek. Bardzo prosimy o to mieszkańców Zielonego.
    2. W liturgii Kościoła wspominamy we worek – św. Jacka, w piątek – św. Bernarda z Clairvaux, a w sobotę św. Piusa X.
    3. W czwartek będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Zapraszamy.
    4. W sobotę o godz. 7.00 spod kaplicy Szpitala Jana Pawła II wyjdzie z Zamościa VIII Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych. O godz. 14.00 – powitanie w Sanktuarium  wszystkich uczestników modlitw o trzeźwość (tych którzy przyjdą  pieszo, jak i tych co dojadą), następnie pod przewodnictwem Biskupa Mariana Rojka – Koronka Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa połączona ze świadectwami trzeźwościowymi oraz Eucharystia przy Kaplicy na Wodzie.

1. Odbędzie się uroczysty odpust w kaplicy św. Rocha o godz. 12.00. Przy kaplicy św. Rocha gromadzimy się już o godz. 11.00 – będzie tam koncert zespołu Wójtowianie i orkiestry krasnobrodzkiej. Strażaków z Wólki Husińskiej prosimy o przybycie w mundurach dla utrzymania porządku oraz prosimy o pomoc w zbieraniu tacy. Od godz. 10.00 utrzymujemy ruch jednokierunkowy tylko w stronę kaplicy. Nie wyjeżdżamy od kaplicy w stronę K-du, bo droga jest wąska i utworzą się korki. Prosimy Policję o kierowanie ruchem pojazdów. Sprzątanie kaplicy i jej otoczenia po odpuście w poniedziałek od godz. 8.00. Do tej czynności zapraszamy naszych Harcerzy. Gospodarkę Komunalną prosimy o wywiezienie zebranych odpadów.
    2. W Łuszczaczu – Dożynki Gminy Susiec. Msza św. przy szkole o 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
    3. O godz. 17.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się ostatni tego lata koncert organowy. Będziemy gościli p. Alinę Mazur – mezzosopran i p. Marka Kudlickiego – organy. Oboje z Wiednia. Serdecznie zapraszamy.

1. Zapraszamy na kolejne koncerty Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem Ad Astra” (odczytać program).
    2. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Woli Wielkiej – parafia Łukawica – 700 zł., z Chełma i z Hrubieszowa – po 500 zł., po 200 zł. – dwa razy z Krasnobrodu, dwa razy ze Zwierzyńca i raz z Głogowa Małopolskiego, po 100 zł. – dwa razy z Tarnogrodu oraz z Lubina, z Mińska Mazowieckiego i z Zamościa. Z Tomaszowa – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Kalinowic – 1000 zł. i 700 zł., z Tomaszowa – 1000 zł., z Lublina – 500 zł., z Łuszczacza – 200 zł., z Krasnobrodu – 100 zł., z Biłgoraja i z Zamościa po 50 zł. Niech Pani Krasnobrodzka wynagrodzi swoją opieką wszystkich, którzy wspierają remont Jej Domu. Obecnie pracują trzy ekipy budowlane: odkuwamy stary tynk, zmieniamy dach na budynkach w podwórku i wiercimy otwory na pompy ciepła.
    3. Proszono nas, by ogłosić: Legion Maryi organizuje doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 10-11 września. Wyjazd z placu przy kościele w piątek o godz. 11.00, powrót w sobotę w godzinach wieczornych. Koszt 140 zł. z noclegiem. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
    4. I: „Burmistrz Krasnobrodu zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne szczepienia przeciwko Covid 19 preparatem jednodawkowym firmy Johnson&Johnson. Szczepienia odbędą się w dniu jutrzejszym (16 sierpnia – poniedziałek)w godzinach od 9.00 do 16.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury” Podpisał Burmistrz Krasnobrodu – Kazimierz Misztal.
    5. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 6 zł.
    6. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej i poświęcenie ziół.