Ks. Kanonik mgr Leon Rogalski

leon-rogalski[dropcap]U[/dropcap]rodził się 13 lutego 1953 roku w Oleszycach koło Lubaczowa. Przekazany przez Boga dar życia pielęgnowali pobożni rodzice, oraz nauczyciele i wychowawcy. Do szkoły uczęszczał w rodzinnej miejscowości Stare Oleszyce, Lubaczów i Oleszyce. Po zdaniu matury, ponad 4 lata pracował w instytucji państwowej. W tym czasie dojrzewało w jego sercu powołanie do kapłaństwa. Wpływ na formację duchową odegrał fakt wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Studia Teologiczne rozpoczął w Przemyślu w Wyższym Seminarium Duchownym, które kontynuował przez 4 lata, następnie 2 lata studiował w Lublinie w Wyższym Seminarium Duchownym przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Święceń diakonatu udzielił śp. J.E. ks. bp Piotr Hemperek w Katedrze Lubelskiej, a kapłańskie w dniu 16 grudnia 1984 roku J.E. ks. bp Marian Jaworski w prokatedrze w Lubaczowie. 1 stycznia 1985 roku rozpoczął pracę jako wikariusz w parafii Łukawiec koło Lubaczowa w Sanktuarium Matki Bożej Tartakowskiej. 25 sierpnia 1987 roku został przeniesiony do parafii Matki Bożej Różańcowej w Lubyczy Królewskiej. Po przepracowaniu ponad 4 lat – 5 stycznia 1992 roku został mianowany proboszczem w parafii św. Antoniego w Rudzie Różanieckiej koło Narola, pełniąc posługę do 30 czerwca 2000 roku. W tejże parafii pracował też jako Kapelan Domu Pomocy Społecznej. Z dniem 1 lipca 2000 roku podjął pracę na terenie parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, jako Kapelan Domu Pomocy Społecznej i w Sanatorium Dziecięcym w Krasnobrodzie, a w czerwcu 2008 roku został mianowany Kapelanem Domu Pomocy w Majdanie Wielkim. Obecnie pełni również obowiązki Ojca Duchownego dla kapłanów Dekanatu Krasnobród.