OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.12.2019 r.

1. I-szą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny. Czynimy dobre postanowienia, które pomogą nam bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, a szczególnie dzieci i młodzież. Msza św. roratnia o Matce Bożej codziennie – poza niedzielami – o godz. 7.00.
    2. Po Sumie odbędzie się modlitewne spotkanie Legionu Maryi.
    3. Na Mszy św. o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki wigilijne. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy życzliwych ludzi, aby roznieśli je po katolickich domach naszej parafii. Przy tej okazji będzie można złożyć dar ofiarny na pokrycie kosztów remontu naszego Sanktuarium. Mamy do spłaty jeszcze kilkaset tysięcy złotych.
    4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie a w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc grudzień.

1. Każdego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Pana Jezusa adorujemy w ciszy.
    2. We wtorek wspominamy św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Ambrożego.
    3. Wypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i uczczenie jego relikwii.
    4. W piątek – jest to też I piątek miesiąca – wspominamy również św. Mikołaja. Z tej racji po Mszy św. o godz. 17.00 w salce spotkań odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Niech rodzice zadbają o to, aby o ich dzieciach św. Mikołaj nie zapomniał. Kancelaria św. Mikołaja na piętrze klasztoru czynna od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.00.
    5. Z racji I soboty miesiąca Msza św. z zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu Maryi będzie o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.

1. Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawimy o godz. 00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. w kościołach dojazdowych poza Łuszczaczem.
    2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Kralka – Pallotyn z Lublina. Program rekolekcji podobny do lat poprzednich. Zarezerwujmy czas na te ćwiczenia duchowne i koniecznie weźmy w nich udział.
    3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III i poświęcenie medalików dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.
    4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii.
    5. Członkowie Legionu Maryi będą rozdawali cudowne medaliki, które Matka Boża poleciła wybić według wzoru, jaki św. Katarzyna Laboure widziała podczas objawień w 1830 roku.

1. Bóg zapłać za ofiary na renowację Sanktuarium: rodzina spod Tomaszowa – 20 tys. zł. rodzina z Krasnobrodu – 2000 zł., z Podklasztoru – 1000 zł., po 200 zł.: z Zielonego, z Krasnobrodu, Antoni z Guciowa i z Józefowa Biłgorajskiego. Z MW – 100 zł. i z Sitańca – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Podklasztoru – 200 zł., z Tomaszowa – 100 zł., z Zamościa – 100 zł. i z Anglii – 90 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom, a Pani Krasnobrodzka wyprasza potrzebne łaski i chroni przed złem.
    2. Dziękujemy pani Małgorzacie Gielmuda za wykonanie wieńca adwentowego.
    3. Gratulujemy naszym ministrantom, którzy w ramach diecezjalnego turnieju piłki nożnej halowej zajęli I miejsce i będą reprezentować nasza diecezję na Mistrzostwach Polski w Elblągu. Ich opiekunem jest ks. Krzysztof.
    4. W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł oraz miesięcznik „Nasza Arka” na miesiąc grudzień. Są też wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
    5. Powstała inicjatywa diecezjalna, by w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego podjąć w czasie Adwentu modlitwę i post. W zakrystii jest lista, na którą mogą wpisać się osoby, które podjęłyby się takiego zadania.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodu.