OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.06.2019 r.

1. Będziemy gościli Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Gospodyń Wiejskich. O godz. 12.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. mgr. lic. Andrzeja Łuszcza, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji. Po Mszy św. będzie procesja różańcowa do Kaplicy na Wodzie. Z tej racji nie będzie procesji eucharystycznej.
    2. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiana jest po Mszy św. wieczornej.
    3. Jesteśmy dziś zaproszeni na Festyn Rodzinny do Zespołu Szkól w Krasnobrodzie na godz. 14.00.

1. Nabożeństwa czerwcowe w Sanktuarium odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy.
    2. W tym tygodniu odbędą się nabożeństwa poświęcenia pól. Bardzo prosimy, by w miarę możliwości wszyscy mieszkańcy miejscowości brali w nich udział. To się dokonuje tylko raz do roku. Chyba mamy za co dziękować Bogu i zarazem prosić o Jego błogosławieństwo także dla naszych rodzin… Zaczynamy o godz. 17.00. Prosimy o przyjazd po księdza na godz. 16.45, byśmy punktualnie rozpoczęli. Następujący porządek:

Poniedziałek (3.06.2019r.) (2. Księży) Borki i Zielone.

Wtorek (4.06.2019r.) (3. Księży) Majdan Wielki, Majdan Mały i Zaboreczno z Kolonią Partyzantów

Środa (5.06.2019r.) (2. Księży) Wólka Husińska i Husiny.

Czwartek (6.06.2019r.) (2. Księży) Hutków i Szur.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy rodziców dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św., by pomogły swym dzieciom odprawić I piątki miesiąca. Mogą zacząć już teraz.
  2. Uroczyste czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego będzie w sobotę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Niech to będzie dziękczynienie za I Komunię św. i sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziców i tych, którzy przystąpili do tych sakramentów.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Kończy się okres Wielkanocy.
    2. W parafii pw. Zesłania Ducha Świętego odpust parafialny – Suma o godz. 12.00. Podobny odpusty jest w Łabuniach.

1. Bóg zapłać ofiary składane na remont sanktuarium: rodzice bierzmowanych – 4800 zł., rodzina z Krasnobrodu – 5000 zł., inna rodzina – 500 zł., chłopiec z Łuszczacza od I Komunii św. – 300 zł., z Łabuń – 200 zł., z Miedzyrzecza Podlaskiego – 200 zł., z Lipiny Starej – 120 zł. oraz z Krasnobrodu – 200 i dwa razy po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa – 1000 zł. z Krasnobrodu – 100 zł. i z Podhorzec – 50 zł. W tym tygodniu został zalany betonem wieniec spinający mury pod dachem i wykonano szkielet wieżyczki-sygnaturki na kościele.
    2. Wdzięczni jesteśmy rodzicom bierzmowanych, którzy pracowali przy uprzątnięciu Kalwarii. Byli to: Krzysztof Osuch z WH z ciągnikiem, Kazimierz Adamczuk z samochodem, Marek Brodziak, Mateusz Brodziak, Piotr Głogowski, Wojciech Pelc i Mariusz Sawulski. Nad wszystkim czuwali strażacy z MM i WH. Jest nam bardzo przykro, że tak mało rodziców zgłosiło się do pomocy. Pamiętajmy, że takie zaangażowanie się rodziców daje przykład dzieciom. Przykład rodziców wróci do was po latach.
    3. Organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę na dzień 22 czerwca. Zapisy w zakrystii.
    4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 13 – 14 lipca. Koszt z noclegiem 120 zł. Zapisy u p. Józefy Kusz i p. Krystyny Guzowskiej.
    5. Jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” w cenie 5 zł. Wiele ciekawych artykułów. Jest też miesięcznik „Nasza Arka” poświęcony Sercu Jezusowemu. U s. Jadwigi jest majowy numer „Egzorcysty”.
    6. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych programem odnowy parafii na spotkania z ks. Stanisławem Zającem. Będą one w Sali spotkań w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Modlitwa do Pani Roztocza.