OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.08.2019 r.

1. Pierwsza niedziela sierpnia – miesiąca abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
    2. W Sanktuarium z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja, którą obsługuje OSP z Zielonego. A w Dominikanówce o godz. 12.00 odpust ku czci św. Dominika.
    3. Jak już zapowiadaliśmy, dziś można oddać krew, która ratuje życie innym. W podwórku, w domu pielgrzyma jest ekipa stacji krwiodawstwa z Zamościa. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą.

1. We wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Suchowoli. W czwartek wspominamy św. Dominika kapłana, w piątek obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca diakona.

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Akta spisujemy w piątek i sobotę w godz. 8.30-10.00 i 17–18. Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy wieczorowej, a po Mszy św. konferencja chrzcielna. Następny termin chrztu – 8 września.
    2. O godz. 17.00 odbędzie się koncert organowy. Grać będzie Bryan Campbell ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Serdecznie zapraszamy.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium: Mieczysław z Tomaszowa Lubelskiego – 1000 zł., Katarzyna z mężem też z Tomaszowa – 400 zł., bezimiennie z Irlandii i z USA po 300 zł., bezimiennie – 250 zł., z Zamościa, z Białegostoku, spod Rzeszowa po 200 zł. i z Krasnobrodu 6 razy po 200 zł., 100 zł. i z Kalinowic – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Anglii – 600 zł., z Kolonii Suchowola – 500 zł., z Wólki Łosinieckiej – 200 zł., z Sitańca Wolicy – 150 zł. i z Zamościa – 100 zł. Niech Matka Najświętsza wynagrodzi ofiarodawcom i ich rodzinom. Trwają prace przy dachu klasztoru. W tym tygodniu udało się założyć na stropie klasztoru kolejne krokwie i obić je folią paroprzepuszczalną oraz przygotować konstrukcję pod tzw. bawole oko. Trwają też prace na elewacji kościoła. Podjęto też badania odkrywkowe na dzwonnicy od strony wirydarza – wymóg konserwatora. Wypłaciliśmy już 420 tys. zł. A do zapłaty będzie jeszcze cztery razy tyle.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. i miesięcznik „Nasza Arka” poświęcony Sanktuarium matki Pokoju z Stoczku Klasztornym, w miejscu gdzie był więziony Prymas Tysiąclecia. U Siostry Jadwigi jest sierpniowy numer miesięcznika „Egzorcysta” o leczeniu paranormalnym, jak też wiele ciekawych książek i pamiątek z Krasnobrodu.
    3. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej