OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.12.2022

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je znany nam ks. Profesor Jerzy Smoleń Serdecznie witamy Księdza Rekolekcjonistę i życzymy owocnego przepowiadania Słowa Bożego. Oto plan Rekolekcji (przypomnieć program rekolekcji – w załączniku).
    2. Obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii. O pomoc w zbiórce prosimy Legion Maryi i Krąg Biblijny.
    3. Z racji rekolekcji nie ma Mszy św. kościołach dojazdowych z wyjątkiem Łuszczacza.
    4. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne na godz. 16.30.

1. Zapraszamy na codzienne roraty na godz. 17.00.
    2. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Przypominamy rodzicom o kancelarii św. Mikołaja. Zapraszamy dzieci.
    3. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszę św. w Sanktuarium tak, jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. W kościołach dojazdowych: Hutków – godz. 15.00, Dominikanówka – 15.00, Majdan Wielki – 16.00, Majdan Mały – 17.00, Łuszczacz – 15.00, Wólka Husińska – 16.30.
    4. Spowiedź św. dla osób chorych i starszych, które nie mogących przybyć do kościoła planujemy w późniejszym czasie. Prosimy, by zgłaszać te osoby w zakrystii podając dokładny adres zamieszkania.

1. Msze św. odprawimy o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
    2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu – 26 grudnia.
    3. Rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont naszego Sanktuarium: z Chmielka – 1800 zł., z Sitańca – raz 500 zł. i raz 400 zł., po 200 zł. – trzy razy z Tomaszowa, raz Jacni i raz z Krasnobrodu, z Łosińca – 100 zł. i z Krasnobrodu – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Biłgoraja – raz 1000 zł. i raz 50 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 300 zł., i raz 100 zł., z Dominikanówki – 200 zł., z Dereźni Solskiej i z Zamościa – po 100 zł., z Tomaszowa – 50 zł. i z Zamościa raz 40 i raz 20 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją i wspierają remont tego przybytku Matki Boskiej. Dziękujemy też za każdą złotówkę złożoną na tacę i za każdy dar serca złożony przy okazji roznoszonych opłatków. Niech Matka Boska Wam wynagrodzi.
    2. Trwają prace na piętrze klasztoru, zalano tam tzw. Chudy beton i rozkładane są rurki do ogrzewania. Remontujemy kuchnię i spiżarkę. Kończona jest posadzka korytarza i łazienka dla osób niepełnosprawnych. Robione są daszki z dachówki na słupach przy wjeździe na podwórko. Trwają też prace przy cokolikach ścian klasztoru. Czekają na zamontowanie elementy wiatrołapu, który będzie od strony wejścia z podwórka. Jest też już kostka na wirydarz. Jeszcze raz dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia. Zaczynajmy od modlitwy.
    3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 10 zł.
    4. W zakrystii nabywamy świece Caritas w cenie 8 zł. Są też jeszcze kalendarze zwłaszcza nasze z Sanktuarium. Zachęcamy, by przy okazji wysyłania życzeń swoim bliskim, wysłać im kalendarz naszego Sanktuarium.
    5. Powstała inicjatywa, by w ramach rekolekcji odbyła się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Mamy w zakrystii przygotowaną listę do zapisywania się na poszczególne godziny czuwania. Ponadto zapraszamy, tak jak to było w Wielki Piątek, by z poszczególnych miejsc naszej parafii mieszkańcy mogli tu przybyć. I tak od godz

– 20.00 – Nowa Wieś oraz ul. Zamojska

– 21.00 – Kol. Partyzantów i Zaboreczno oraz ul. Partyzantów, Mostowa i Targowa,

– 22.00 – Niemirówek oraz ul. Kościuszki i Sikorskiego

– 23.00 – Klocówka oraz ul. Leśna, Sosnowa, Modrzewiowa i Świerkowa

– 24.00 – Dominikanówka oraz ul. Gietki i Lelewela

– 01.00 – Hutków oraz ul. Szkolna i Wolności, Cicha i Mickiewicza

– 02.00 – Majdan Wielki oraz ul. Andersa i 3 Maja z Rynkiem i Nadrzeczną

– 03.00 – Majdam Mały oraz ul. Spokojna i Dominikańska

– 04.00 – Zielone i Borki oraz ul. Łąkowa i Słoneczna

– 05.00 – Łuszczacz i Róża oraz ul Al. NMP, Marysieńki i Sobieskiego’

– 06.00 – Wólka Husińska i Husiny oraz ul. Tomaszowska i Konopnickiej

6. Modlitwa do Pani Roztocza o dobre przeżycie rekolekcji.