OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.01.2020 r.

1. Z racji I-szej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
    2. W naszej diecezji przeprowadzamy dziś wybory do Parafialnych Rad Duszpastersko-Ekonomicznych. Przy wyjściu są na stolikach karki i długopisy. Można napisać na kartce imię i nazwisko swojego kandydata. Będziemy wdzięczni, jeśli to uczynicie.

1. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwane świętem Trzech Króli. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawimy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Ofiary składane na tacę z tego dnia przeznaczone są na Fundusz Misyjny, ofiary zaś składane za kadzidło na Fundusz Misyjny Sióstr Imienia Jezus.
    2. Zapraszamy też jutro na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się na Rynku Krasnobrodzkim o godz. 10.30 śpiewaniem kolęd. Ok. 10.45 nastąpi rozpoczęcie przemarszu do Sanktuarium na Mszę św. o godz. 12.00

III. W przyszłą niedzielę – uroczystość Chrztu Pańskiego

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Spowiedź św. dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy św. wieczorowej, a po Mszy św. konferencja chrzcielna. Następny termin udzielania Sakramentu Chrztu św. – 9 lutego.
    2. Dzieci ze szkoły w MW wystawią jasełka w Majdanie Wielki po Mszy św., a w Majdanie Małym przede Mszą św.

1. „Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: rodzina z Górecka i rodzina spod Tomaszowa po 1000 zł., Bezimiennie dwa razy po 200 zł. po 100 zł. z Hutkowa, z Zamościa i z Podklasztoru oraz raz bezimiennie 50 zł. i Mateusz z MW – 50 zł. ze Szczudraków. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom.
    2. Do nabycia praca katolicka: tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 6 zł. ze specjalnym dodatkiem, którym jest zbiór modlitw oraz miesięcznik „Nasza Arka” na miesiąc styczeń
    3. W zakrystii można odebrać intencje modlitw dla Kółek Różańcowych
    4. Wizyta duszpasterska:

Niedziela – 5 stycznia     – od godz. 14.00 – Rynek i Nadrzeczna

od godz. 15.00 – Majdan Wielki I Przerwa 2 kapłanów od obydwu stron.

Poniedziałek – 6 stycznia           – od godz. 15.00 – Aleja NMP i Turzyniec (2 księży).

Wtorek – 7 stycznia        – od godz. 8.30  – Niemirówek – 2 kapłanów z obydwu stron

od godz. 15.30 – Łąkowa i od ok. godz. 18.00 – Słoneczna od strony lasu

od godz. 15.30 – Sobieskiego i Marysieńki – 2 kapłanów

od godz. 15.30 – Mostowa i Partyzantów od Kościuszki do zalewu – 1 ksiądz

Środa – 8 stycznia          – od godz. 8.30 – Borki  1 ksiądz

– od godz. 8.30 – Figarnia i Przejma – 1 ksiądz

od godz. 15.30 – Targowa 1 ksiądz i Sikorskiego – 1 ksiądz kończy ok. 20.00 na Wczasowej

od godz. 15.30 – Rocha, Łastowieckiego, Kościuszki i Zapiasek – 3 księży

Czwartek – 9 stycznia    – od godz. 15.30 – Cicha i Mickiewicza (1 ksiądz)

od godz. 15.30 Zamojska – 2 księży i od ok. 18.30 jeden kapłan na Szkolną i jeden na Wolności

– od godz. 15.30 Modrzewiowa i od ok. 18.00 – Świerkowa

Piątek – 10 stycznia        – od godz. 15.30 – Lelewela dwu kapłanów od strony Szuru i jeden od ośrodka zdrowia

– od godz. 15.30 – Gietki  i od ok. 18.30 – blok przy szkole na Lelewela

Sobota – 11 styczniaod godz. 9.00 – Tomaszowska i Konopnickiej – 4 księży

Niedziela – 12 styczniaod godz. 14.00 Leśna – dwóch kapłanów i Sosnowa 1 kapłan od początku

1. Jeszcze raz wyrażamy wdzięczną radość za spotkania z Wami w czasie wizyty pasterskiej. Zachęcamy też, by po błogosławieństwie kapłana i po jego wyjściu pokropić wodą święconą całe mieszkanie z intencją w sercu, by Pan Jezus wszędzie tam przebywał. Wdzięczni też jesteśmy za dary serca składane na remont naszego Sanktuarium i za zaznaczanie tych ofiar.
  2. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.