OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.10.2019 r.

I. W dniu dzisiejszym – Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej:

1. Dziękujemy serdecznie ks. Piotrowi Jakubiakowi za obecność i za głoszenie dziś Słowa Bożego. Dziękujemy także za ponad pięć lat pobytu w naszej parafii i za wszelkie zaangażowanie w prace duszpasterskie. Ks. Piotr od dwu tygodni pracuje w Irlandii z przebywającą tam Polonią. Życzymy ci, Księże Piotrze, by Matka Boża towarzyszyła w twoim posługiwaniu, a Pan  błogosławił.
    2. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna Aleją NMP. Procesję obsługuje OSP z Majdaniu Wielkiego. Po procesji spotkanie czcicieli Matki Bożej Różańcowej na temat intencji modlitw na miesiąc październik, a na plebanii spotkanie z członkami orkiestry.
    3. Po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na rzecz Caritas.

1. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00, a ministrantów o godz. 11.00. Zachęcamy chłopców do zgłaszania się do grupy ministranckiej.

1. Wypada XIX Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Spowiedź św. dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy św. wieczorowej, a po różańcu konferencja chrzcielna i uzupełnienie podpisów przy akcie chrztu św. Następny termin chrztu św. – 10 listopada.

1. Prałatowi Romanowi Marszalcowi dziękujemy za ufundowanie ornatu złotego z wizerunkiem Matki Boskiej Krasnobrodzkiej. Jest to wotum dziękczynne za uratowanie życia.
    2. Bóg zapłać za ofiary na remont Sanktuarium: Bank Spółdzielczy Tomaszów Lubelski przesłał nam 1000 zł. z pewna rodzina z Norwegii – 2000 zł., bezimiennie z Krasnobrodu – 600 zł., 3 razy po 200 zł. i 2 razy po 100 zł., bezimiennie z Tomaszowa – 300 zł., z Zamościa 2 razy po 100 zł., z Nasutowa k. Lublina – 250 zł., z Łodzi – 100 zł. i z Klocówki – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Majdanu Małego – 500 zł., z Sitańca Wolicy – 150 zł. z Zamościa – 100 zł. i z Barchaczowa – 100 zł. Wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Praktycznie są już zakończone prace przy elewacjach południowej i wschodniej kościoła. No i przy dachu klasztoru wybudowano już część kominów i trwają prace przy kolejnej partii dachu.
    3. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym sanktuarium nabożeństwo październikowe odprawiamy: w dni powszednie i w niedzielę o godz. 16.30, a w soboty po Mszy św. o godz. 17.00. W kościołach filialnych różaniec odprawiamy w dogodnej dla wszystkich porze.
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł oraz miesięcznik Nasza Arka. U siostry Jadwigi jest nowy numer :Egzorcysty”.m.in. o tym, jak mogą być demoniczne zabawki dla dzieci.
    5. W zakrystii są też kalendarze K.R.Z. w cenie 6 zł, oraz kalendarze rolnicze: książkowe – w cenie 27 zł i z wieńcami dożynkowymi w cenie 6 zł.
    6. Modlitwa do Pani Roztocza: