OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.04.2019 r.

1. Niedziela zwana w tradycji Kościoła niedzielą czarną – od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.
    2. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na tzw. wieczór chwały prowadzony przez Krasnobrodzki Gospel.

1. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii chorych i osób starszych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Odwiedzimy je w Wielkim Tygodniu.
    2. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
    3. W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.00, a po niej Msza św. i adoracja relikwii Drzewa Krzyża św.
    4. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów. Serdecznie zapraszamy.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa

1. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy, które będą przypominały gałązki, słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Chrystusa – Mesjasza.
    2. Tego dnia obchodzimy również 34 Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież jest zaproszona do Tomaszowa Lubelskiego. O godz. 14.45 wyjście z kościoła św. Ojca Pio. O 16.00 Msza św. w kościele NSPJ, a o godz. 18.00 koncert w amfiteatrze w Parku Miejskim.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR W.B. z Zielonego – 200 zł., KŻR Z.P. z K-du – 270 zł., KŻR D.K. z Podklasztoru i MW – 340 zł. Ponadto 4 ofiary po 100 zł. i raz 50 zł.
    2. Na remont kościoła: rodzina z K-du – 5000 zł., z MM – 500 zł, z MW – 200 zł., z WH 2 razy po 200 zł., spoza parafii – 200 zł. i z K-du: 2 razy po 200 zł., raz 150 zł. i 5 razy po 100 zł.
    3. Trwają prace przy dachu klasztoru: zostały podwieszone krokwie i już umieszczono szyny stalowe łączące ściany zamiast starych zniszczonych belek. Została zinwentaryzowana wieżyczka na kościele i czekamy na pozwolenie konserwatora.
    4. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 5 zł.
    5. Są jeszcze w zakrystii świece zwane paschalikami po 5 zł. Są symbolem podzielenia się dobrem z uboższymi, a na stole wielkanocnym niech przypominają Chrystusa Zmartwychwstałego.
    6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dziękuje wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią z osobami potrzebującymi. Zgłosiło się 45 osób chętnych do oddania krwi, 33 osoby oddały krew. Osoby, które chciałyby to jeszcze oddać krew, mogą to uczynić w Zamościu lub w Tomaszowie Lubelskim.