Ogłoszenia parafialne 07.05.2023

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD, gościmy Diakona Marka Nawoja, który w dniu wczorajszym razem z trzema kolegami przyjął święcenia diakonatu. Dziękujemy mu za głoszone Słowo Boże.
    2. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Wólki Husińskiej. Po procesji konferencja dla członków Kółek Żywego Różańca.
    3. Uwaga dzieci klas IV i ich rodzice. W ramach przygotowania do Komunii św. Rocznicowej spotkanie dla dzieci będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 i po procesji.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w Sanktuarium o 17:30 a w kaplicach i przy krzyżach przydrożnych o ustalonej porze. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
    2. Jutro uroczystość św. Stanisława – głównego Patrona Polski. Odpust w Żdanowie.
    3. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć obrzędy poświęcenia pól. I tak: w poniedziałek od godz. 17.00 – Nowa Wieś, Róża i Zielone, we wtorek od godz. 17.00 – Majdan Mały i Zaboreczno, w środę też od godz. 17.00 – Borki, Hutków  i Łuszczacz, w czwartek od godz. 17.00 – Dominikanówka, Klocówka i Niemirówek, w piątek od godz. 17.00 – Majdan Wielki, Husiny i Wólka Husińska, w sobotę o godz. 18.00, przy Kaplicy na Wodzie, połączymy z Nabożeństwem Fatimskim – Krasnobród. Zapraszamy w sobotę też wszystkich prowadzących w naszej parafii agroturystykę. Będzie to Msza św. także w waszych intencjach – o Boże błogosławieństwo dla waszej działalności. Bardzo prosimy, by zorganizować przyjazd po księdza na godz. 16.45, byśmy mogli punktualnie rozpocząć.
    4. W sobotę 13 maja wypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Tych objawień było sześć, od maja do października każdego 13 dnia miesiąca. Pragniemy uczcić tę rocznicę i podjąć wezwanie Matki Bożej. Dlatego zapraszamy w najbliższą sobotę do Kaplicy na Wodzie na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo majowe i różaniec przy stacjach różańcowych. I jak wspomniano poświęcenie pól i działalności agroturystycznej w naszej parafii.

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 udzielamy sakramentu Chrztu Świętego, akty spisujemy w kancelarii p. Organisty od wtorku do soboty w godzinach: 8:30-10.00 i 17:00-17:30.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: ze Szczecina – 1500 zł., z Zamościa – 500 zł., spod Biłgoraja 400 zł., z Lublina – po 300 zł., bezimienna – raz 300 zł. i raz 200 zł., z Lipiny Starej – 150 zł., z Majdanu Wielkiego, z Łukowej i z Moniatycz – po 100 zł. i z Krasnobrodu – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary – z Krasnobrodu – raz 500 zł. i raz 100 zł., z Dereźni Solskiej i z Tarnowa – po 200 zł., z Biłgoraja, z Tomaszowa i z Zamościa – po 100 zł., z Krynic, z Sosnowca i z Warszawy – po 50 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka i św. Józef wynagrodzą ofiarodawcom wspierającym remont.
    2. W dalszym ciągu trwają prace na piętrze klasztoru w miejscu mieszkań księży wikariuszy.
    3. Uwaga rodzice i rodzice chrzestni! Zapraszamy do zapisów do Róż Różańcowych za swoje dzieci oraz dzieci chrzestne. Będzie to teraz możliwe przez wypełnienie formularza do którego link znajduje się na stronie internetowej parafii oraz parafialnym facebooku. Jeśli w najbliższych dniach będą chętni, to zawierzenie kolejnej Róży będzie już w najbliższą sobotę 13 mają o godz. 18.00 w Kaplicy na Wodzie.  Wszelkie informacje na temat naszych Róż Różańcowych Rodziców znajdują się na stronie internetowej parafii.
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 10 zł.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.