Ogłoszenia parafialne 09.04.2023

1. Życzenia wielkanocne biskupów i samorządowców.

2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro będzie o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00.
W pozostałe dni tygodnia kwadrans przed Mszą św. wieczorną.

1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

2. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Oktawa Wielkanocy to jakby jedna wielka Uroczystość Zmartwychwstania.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego – jest to Patronalne Święto Caritas.

1. Z Dzienniczka św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Zapraszamy do naszego Sanktuarium na godz. 15.00. Będzie uroczyście sprawowana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Diecezjalnej Caritas. Do przeprowadzenia zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.

3. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskiwania codziennego odpustu zupełnego za pobożne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Chorzy taki odpust mogą uzyskać poza kościołem.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: z Krasnobrodu – raz 200 zł., raz 100 zł. i raz 50 zł., z Wólki Husińskiej i z Lublina – po 200 zł., z Biłgoraja, z Majdanu Wielkiego, z Kolonii Partyzantów z Bodaczowa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Biłgoraja – 1000 zł., z Kalinowic – 700 zł., z Zamościa – raz 400 zł. – jako jałmużna wielkopostna oraz raz 200 zł., trzy razy po 100 zł. i raz 50 zł., z Huty Dzierążyńskiej – 300 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł. i raz 100 zł., z Majdanu Wielkiego – dwa razy po 200 zł., z Dzierążni Solskiej, z Jakubowic Konińskich, z z Tomaszowa, z Goszna i ze Starego Dzikowa, z Częstochowy – 90 zł. i z Sosnowca – 50 zł. Na kwiaty zostały złożone ofiary: KŻR z Wólki Husińskiej – Krystyny Wołowiec, Cecylii Kusiak, Grażyny Górnik i Teresy Górnik po – 200 zł., Marty Burda i Teresy Łach – po 160 zł., Andrzeja Górnika – 170 zł. KŻR z Krasnobrodu – Anny Maciukiewicz – 400 zł. oraz z Knurowa i Warszawy – po 200 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 100 zł. i z Hrubieszowa – 20 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wyprasza wszystkim ofiarodawcom potrzebne łaski.

2. Trwają intensywne prace przy remoncie. Od Wielkanocy ubiegłego roku wykonaliśmy ogrom prac; podwórko, elewacje klasztoru i cały parter oraz duża część góry klasztoru. Pozostały jeszcze prace związane z mieszkaniami wikariuszy. No i koniecznie trzeba odnowić mury ogrodzeniowe i wiele, wiele innych prac, na przykład związanych z utworzenie muzeum, by ukazać eksponaty z minionych epok. Zwracam się do was, którzy wyszliście z naszej ziemi. Jeśli Bóg wam pobłogosławił, to proszę, wspomóżcie wykonywane dzieła.

3. Dziękujemy paniom z Majdanu Wielkiego za piękną, kilkumetrową palmę, która stoi przy ołtarzu.

4. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.