OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.06.2019 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”.
    2. W parafii pw. Zesłania Ducha Świętego uroczysty odpust – Suma o godz. 12.00
    3. Uroczystość upamiętniająca 76 rocznicę bitwy będzie w Róży o godz. 9.30.

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, dawniej zwane drugim Dniem Zielonych Świąt – Msze św. w Sanktuarium w porządku niedzielnym, w kościołach filialnych: Łuszczacz o 15.00, Wólka Husińska 16.30, Dominikanówka 15.00, Majdan Wielki 16.00, Majdan Mały 17.00, Hutków 16.00. Kto ze względu na pracę nie może uczestniczyć we Mszy św. w ciągu dnia, niech przybędzie do Sanktuarium na godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
    2. W środę w 20 rocznicę pobytu Jana Pawła II w Zamościu będzie o godz. 10:00 – na Rynku Wielkim V Diecezjalny Dzień Osób z Niepełnosprawnością. O godz. 12:00 – Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. O godz. 20:00 Wielki Koncert Papieski w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra.
    3. Poświęcenie pół: we wtorek od 17.00 – Dominikanówka, Klocówka i Niemirówek, w środę – Łuszczacz i Róża, w czwartek – Nowa Wieś i o godz. 18.00 przy Kaplicy na Wodzie – Krasnobród. Z Krasnobrodu zapraszamy wszystkich rolników i mających ogrody oraz wszystkich właścicieli pensjonatów i prowadzących agroturystykę.
    4. W czwartek jest obchodzone święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Trójcy Najświętszej

1. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. Komisarczuk będzie przyjmował składki od członków TP KUL.
  3. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na prowadzone remonty przy Sanktuarium Liczymy na wsparcie. Wieżyczka na kościele jest już obijana blachą miedzianą, Trwają prace przy restauracji złotej kuli i krzyża.
  4. W Majdanie Wielkim uroczysty odpust ku czci św. Brata Alberta o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. w Dominikanówce i w Majdanie Małym. Spowiedź dla mieszkańców Majdanu Wielkiego w sobotę o godz. 19.00.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel: rodziny z Krasnobrodu – 600, 500 i 100 zł., chłopiec od I Komunii św. – 200 zł., z WH – 600 zł., z Krasnegostawu – 500 zł., z Hutkowa – 200 zł., z Zielonego – 200 zł., z Łuszczacza i z Zamościa po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Tomaszowa Lubelskiego – 2000 zł., z Kolonii Suchowola – 500 zł., z Krasnobrodu – 150 i 100 zł., z Sitańca Wolicy – 150 zł. i z Zamościa – 150 zł.. Będziemy wdzięczni, gdy będziecie dzielili się oszczędnościami i inwestowali je upiększanie Sanktuarium Pani Krasnobrodzkiej.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. U s. Jadwigi jest m.in. miesięcznik „Egzorcysta”.
    3. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę mężczyzn i Rodziny Radia Maryja do Częstochowy.
    4. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.