OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.09.2019 r.

1. Przeżywamy dziś 80 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej i napadu niemieckich okupantów na Polskę.
    2. Wznawiamy dziś odprawianie Mszy św. we wszystkich kościołach dojazdowych. Porządek Mszy św., tak jak było przed wakacjami. Kontynuujemy kolejkę związaną ze sprzątaniem świątyń i wyjazdem po księdza.
    3. Z racji I-ej niedzieli m-ca w Sanktuarium po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Klocówki. W kościołach filialnych podobnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w Krasnobrodzie, Majdanie Wielkim i Łuszczaczu o godz. 8.30, a potem spotkania w szkole. Informacje dla uczniów dojeżdżających do Krasnobrodu: wyjazd autobusów z każdej miejscowości według dotychczasowego rozkładu. Wyjście do kościoła na Mszę św. ze szkoły w szyku zorganizowanym o godz. 8.00. W sytuacji deszczowej pogody uczniowie zostaną dowiezieni do kościoła autobusami szkolnymi. Odwozy będą ok. godz. 11.00 z zatoczki szkolnej.
    2. Przypominamy, że codzienne Msze św. odprawiamy w godz. 7.00, 7.30 i 18.00, w sobotę 7.00, 8.00 i 18.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
    3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, w piątek wynagradzamy Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy dzieci i młodzież do odprawiania I piątków miesiąca.
    4. Wypada również pierwszy piątek miesiąca – Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7.30 i o godz. 18.00.

1. 8 września obchodzimy w naszej parafii odpust Narodzenia NMP zwany Matki Boskiej Siewnej i jednocześnie Diecezjalno-Gminne Dożynki. Przewodniczy Ks. Bp Marian Rojek. Wieńce dożynkowe przygotują także mieszkańcy wiosek naszej parafii.

Porządek uroczystości dożynkowych:

Godz. 10.30 – zbiórka delegacji z wieńcami przy Kaplicy Objawień na Wodzie

Godz. 10.40 – różaniec w intencji rolników

Godz. 11.10 – przejście na plac kościelny i powitanie poszczególnych delegacji z wieńcami

Godz. 11.30 – koncert zespołu „Wójtowianie”.

Godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna. Po homilii poświęcenie wieńców. W tym czasie śpiewa i chór i orkiestra, składanie darów ołtarza, podziękowania i procesja z wieńcami bez obrazów i chorągwi. Uroczystościom towarzyszy orkiestra już przy przejściu od Kaplicy Objawień. Na czele krzyż i dwie chorągwie, które wcześniej z kościoła przeniosą do kaplicy strażacy z Dominikanówki. Oni też niosą krzyż i chorągwie w czasie procesji eucharystycznej. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych. A Po sumie i poświęcenie ziarna siewnego i prezentacja zespołów przy budynku starej gminy.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: Bezimienna z WH – 500 zł., KŻR z Łuszczacza Góry – 360 zł., bezimienna z Róży 0 200 zł., z Nowej Wsi – 200 zł., z ul 3-Maja – 200 zł., z Suchowoli – 150 zł. i z Krasnobrodu – 100 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom. Trwają prace przy wykonywaniu wieńca żelbetowego od strony wschodniej klasztoru i przygotowywane są łaty pod pokrycie dachówką karpiówką.
    2. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 5 zł oraz nowy numer miesięcznika Nasza Arka.
    3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
    4. W dniach 13 – 14 września organizowana jest pielgrzymka Legionu Maryi do Częstochowy. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy legionistów i sympatyków legionu oraz wszystkich chętnych.
    5. Wernisaż wystawy pt. „Moniuszko w ilustracjach” odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury w najbliższą środę o godz. 18.00.