OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.03.2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa. Polecamy mu wszystkie prace przy Sanktuarium Jego Oblubienicy Maryi. Nowenna będzie 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
    2. O godz. 8.40 oraz po Sumie. Gorzkie Żale.
    3. Po Mszy o godz. 12.00 poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.

II.W tym tygodniu:

1. W piątek o 16.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Święta i adoracja Drzewa Krzyża św. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
    2. Spotkanie członków Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
    3. Spotkanie scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10.00, a o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów.

1. Będziemy gościli w naszym Sanktuarium panią Patrycję Hurlak – aktorkę, znaną m.in. z serialu „Klan”, „Blondynka” czy programu w TVP2 „Ukryte skarby”. Patrycja ponad 20 lat związana była z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opisała w książce „Nawrócona wiedźma”. Kolejne jej książki to: „Zakochani są wśród nas” i „O ważnych Rzeczach”. Po Mszach św. będzie możliwość porozmawiania z Patrycją i nabyć książki”.
    2. Po każdej Mszy św. zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Legion Maryi i członków Kręgu Biblijnego. Pan Mieczysław Komisarczuk będzie zbierał składki od członków TP KUL.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimiennie z Hutek – 1000 zł., bezimiennie – 500 zł., oraz 4 razy po 100 zł. W środę rozpoczęliśmy prace przy wymianie dachu na klasztorze. Pierwsze prace to dokładne przy oczyszczenie strychu, by najpierw pozszywać pęknięcia. Pragniemy prosić, by ofiary składane na tacę w trzecie niedziele miesiąca były w sposób szczególny przeznaczone na remont dachu. Pragniemy zaznaczyć, że jednocześnie trwają prace przy północnej i wschodniej elewacji kościoła.
    2. Dziękujemy serdecznie niezawodnym strażakom z Wólki Husińskiej, którzy pracowali wczoraj przy ścince drzew na cmentarzu grzebalnym.
    3. Cieszymy się z licznego udziału wiernych w Drodze Krzyżowej. Jest ona w piątki o godz. 16.00.
    4. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
    5. W tygodniku „Niedziela” jest wiele ciekawych rozważań pomocnych w przeżyciu W. Postu.
    6. 23 marca będziemy gościli O. Adriana. Poprowadzi on warsztaty 12 – krokowe dla osób, którym bliska jest problematyka uzależnień.
    7. Za dwa tygodnie będziemy gościli ks. Stanisława Zająca, który jest odpowiedzialny w Polsce za ruch odnowy parafii.
    8. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w IV niedzielę Wielkiego Postu, a poprowadzić je O. Michał Mrozek – Dominikanin z Warszawy.
    9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medżugorje w dniach 29.04-5.05 i w czasie wakacji.
    10. Modlitwa do św. Józefa, któremu polecamy sprawy naszej parafii.

Do Ciebie, Święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń Świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.