OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.07.2021 R.

1. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających w Krasnobrodzie i na Roztoczu.
    2. W miejscowości Dominikanówka o godz. 15.00 będzie Msza św. w intencji poległych ułanów, a po niej pokazy sprawności kawaleryjskich i wojskowa grochówka.

1. We wtorek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie przy Kaplicy na Wodzie. Modlimy się tam szczególnie w intencji Róż Różańcowych Rodziców.
    2. W czwartek o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie od Boga. Już od godz. 17.00 będzie trwała modlitwa. Zapraszamy.
    3. W piątek 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel inaczej Matki Boskiej Szkaplerznej – odpusty w Nabrożu i Tomaszowie Lubelskim. W Nabrożu – pielgrzymka sołtysów, a w Tomaszowie – pielgrzymka rodzin.

1. Ofiary składane będą przeznaczone na remont naszego Sanktuarium.
    2. Zapraszamy za tydzień na godz. 17.00 na kolejny tego lata koncert organowy. Gościć będziemy pana Andrzeja Szadejko z Gdańska. Wstęp oczywiście wolny.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: bezimiennie z Zamościa – 10 000 zł., ze Świdnika – 2000 zł., rodzina z Warszawy – 1000 zł., jeszcze raz z Zamościa – 500 zł., z Krynic i z Mińska Mazowieckiego – po 200 zł., z Tomaszowa – 150 zł., z Podhorzec – 130 zł. I po 100 zł. z Jacni, z Józefowa i z Kaczórek. Na konto parafii wpłynęły ofiary: Ks. Prof. Edward Walewander z Lublina – 3000 zł., bezimiennie z Lublina – 500 zł., ze Szczecina – 400 zł., z Dereźni Solskiej – 300 zł. Ponadto z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł. i raz 100 zł., z Zamościa – 100 zł. i z Sosnowca – 50 zł. Dziękujemy bardzo serdecznie za zrozumienie i dzielenie się darami serca. Wierzę głęboko, że Matka Boża odwdzięczy się dobrodziejom Jej domu. Zostały już usunięte stare tynki na ścianie południowej klasztoru. Sukcesywnie będzie to też robione na pozostałych ścianach. Trwają też prace przygotowawcze do kolejnych zadań.
    2. W naszym Sanktuarium, przebywa przez lipiec przywieziony z Jasnej Góry różaniec na którym modlimy się w intencji kobiet. O godz. 17.20 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i będzie modlitwa różańcowa. Będzie też tak w następne dni. Podzieliliśmy parafię na poszczególne części i zapraszamy do prowadzenia różańca panie i dziewczęta według następującego porządku:

– dziś o godz. 17.20 – ul. Andersa i 3 Maja z Rynkiem i Nadrzeczną

– 12.07 – poniedziałek – Hutków

– 13.07 – wtorek – przy Kaplicy na Wodzie po Mszy św. – Majdan Wielki I Przerwa

– 14.07 – środa – Majdan Wielki II Przerwa

– 15.07 – czwartek – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

– 16.07 – piątek – Majdan Wielki III Przerwa i Saki

– 17.07 – sobota – po Mszy św. o godz. 18.00 – Majdan Mały

– 18.07 – niedziela o godz. 15.00 z racji koncertu organowego – ul. Spokojna i Dominikańska

– 19.07 – poniedziałek – Zielone

Resztę podamy w następną niedzielę.

1. Jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” w cenie 6 zł. U s. Jadwigi jest lipcowy numer „Egzorcysty”. Temat numeru: „Dzień święty święcić” oraz wiele ciekawych pozycji książkowych i pamiątek. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz na rok 2022 z pięknymi zdjęciami naszego Sanktuarium. Zawiera on wszystkie informacje o naszych odpustach i uroczystościach oraz o nabożeństwach tu sprawowanych. Upamiętnia też postać wieloletniego proboszcza i kustosza tego miejsca – ks. Prałata Romana Marszalca i zawiera jego duchowy testament. Kalendarz jest też cegiełką na remont naszego Sanktuarium.
  3. Przyjmujemy zapisy na 39 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Kto nie może pielgrzymować fizycznie, może to czynić duchowo i ufundować stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł.
  4. W dniach 17-19 sierpnia 2021 roku po raz jedenasty odbędzie się Exodus Młodych – Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży, w tym roku zapraszamy do  Górecka Kościelnego. Tematem spotkania będzie hasło: Chodź i zobacz. Gośćmi będą nimi: Bp Marian Rojek, ks. Krzysztof Porosło, ks. Marcin Przywara SAC, Tomasz Wolny, Michał Koterski, Iga i Konrad Grzybowscy, RapBraders, NiemaGotu, Gospel Rain i inni. Wszelkie informacje dotyczące Exodusu Młodych, szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl.
  5. Modlitwa do Pani Roztocza w intencji wypoczywających na wakacjach i pracujących na roli.