OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.10.2020 R.

1. W dniu dzisiejszym:
  2. XX Dzień Papieski – pod hasłem: „Totus Tuus”. Młodzież i nauczyciele naszego Zespołu Szkół, po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej, ale pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.
  3. Na Mszy świętej o godz. 10.30 uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu Świętego. Następny termin 8 listopada.

1. We wtorek, 13 października, wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego. Jeśli będzie dobra pogoda, to o 17.00 w „Kaplicy na Wodzie” odbędzie się Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie – prosimy o zabranie ze sobą świec.
  2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą nauczycieli. Z tej racji wszystkich nauczycieli i wychowawców zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo różańcowe a następnie na Eucharystię, podczas której będziemy obejmować modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym Sanktuarium odprawiamy przed Mszą św. wieczorową tj. o godz. 16.30, a w soboty po Mszy św. wieczornej Zachęcamy wiernych, a zwłaszcza dzieci i młodzież do codziennego odmawiania Różańca.
  5. W czwartek wspominamy św. Teresę od Jezusa. Także w czwartek o godz. 17.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga. Już od godz. 16.00 rozpoczną się modlitwy do Miłosierdzia Bożego za naszych przodków. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę.
  6. W piątek św. Jadwigę Śląską – tego dnia przypada 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  7. W sobotę wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego,
  8. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów. Serdecznie zapraszamy.

III.       W przyszłą niedzielę:

1. Obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Z tej racji ofiary składane na tace będą przeznaczone na cele misyjne. Również obchodzimy patronalne Święto Służby Zdrowia. Tego dnia o godz. 16.30 podczas nabożeństwa różańcowego będziemy polecać Bogu wszystkich lekarzy i pielęgniarki. Serdecznie zapraszamy.
  2. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 pan Mieczysław Komisarczuk będzie przyjmował na korytarzu obok zakrystii składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimiennie 800 zł., z Szuru – 300 zł., po 200 zł. z Krasnobrodu, dwa razy z Radomia, z Tyszowiec, z Łukowa. Po 100 zł. – dwa razy z Krasnobrodu, z Majdanu Wielkiego, z Chmielka i z Tarnogrodu. Na konto parafii wpłynęły ofiary: (kolejny raz od tych samych osób) z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł., z Zamościa – 200 zł. i po 50 zł. z Nowej Wsi i z Sosnowca. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom.
  2. Jak widać zostały już zdjęte rusztowania z wieży dzwonnicy, elewacja dzwonnicy też już gotowa. Czekamy na odbiór konserwatorski. A w budynku starej gminy intensywne prace przy elewacji oraz zakładanie instalacji wewnątrz.
  3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł.
  4. W zakrystii są też do nabycia kalendarze rolnicze: książkowe w cenie 28 zł. oraz Kalendarze KRZ w cenie 6 zł.
  5. Modlitwa do Pani Roztocza.